Oliwia Sybicka: Od zawsze uważałam tenis za swoją przyszłość

Oliwia Sybicka
Oliwia Sybicka (fot. Oliwia Sybicka . Instagram)

Ostatnią reprezentantką Polski biorącą udział w turnieju Tennis Europe Junior Masters jest Oliwia Sybicka. Polka będzie walczyć w kategorii wiekowej U14.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Dlaczego zakochałaś się w tenisie?

– Moja przygoda z tenisem zaczęła się od tego, że moja mama grała kiedyś amatorsko i chciała przenieść na mnie swoją pasję. Już od pierwszych zajęć bardzo mi się to spodobało. Z biegiem czasu, gdy grałam już turnieje i coraz więcej trenowałam, zrozumiałam, że uwielbiam ten sport. Można powiedzieć, że to uczucie podczas przebywania na korcie sprawiło, że się zakochałam w tenisie.

Pamiętasz moment, w którym uświadomiłaś sobie, że tenis nie jest dla Ciebie tylko zabawą i chciałabyś wiązać z nim swoją przyszłość?

– Od zawsze uważałam tenis za swoją przyszłość. Utwierdziły mnie w tym wyjazdy na kadry i kontakt z najlepszymi trenerami w Polsce.

– Trener Włodzimierz Pikulski jest dla mnie szczególną osobą w życiu tenisowym.

Oglądając fragmenty Twoich meczów moją uwagę przykuł oburęczny slajs z bekhendu, podobny do Magdaleny Fręch. Przybliżysz kulisy tego zagrania w swoim arsenale?

– Mój oburęczny slajs z bekhendu często wychodzi sam z siebie. W zależności od sytuacji wybieram czasem taki wariant. Często gram również slajs jednoręczny.

Gdybyś miała wskazać tenisistkę, na której się wzorujesz – kto by to był?

– Szczerze mówiąc nie potrafię się do nikogo porównać. Raczej na nikim też się szczególnie nie wzoruję. Myślę, że na to pytanie mógłby odpowiedzieć ktoś, kto mnie obserwuje z boku.

Który atrybut chciałabyś pożyczyć od Igi Świątek?

– Myślę, że atak z forhendu.

Rozmawiał Szymon Przybysz

Po więcej informacji o Oliwii zapraszamy na nitkę Szymona na platformie X:


Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

22 lata, wierny kibic Huberta Hurkacza i Jerzego Janowicza, fan agresywnej gry i dobrego serwisu. Znam się na wszystkim po trochu i niczym wybitnie. Dla mnie nie ma tematów tabu.