LOTTO PZT Polish Tour: sześciu Polaków w 1/8 finału

Paweł Juszczak
Paweł Juszczak (fot. Olga Pietrzak)

Sześciu polskich tenisistów powalczy o miejsca w ćwierćfinałach turnieju ITF M15 Kozerki Tour zaliczanym do cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2024. W środę mecze pierwszej rundy wygrali Paweł Juszczak, Szymon Kielan, Piotr Siekanowicz i Alan Bojarski.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Najwyżej rozstawiony z Polaków w drabince (4) Paweł Juszczak rozpoczął występ od zwycięstwa nad Fryderykiem Lechno-Wasiutyńskim 6:3, 7:6 (7-4).

Juszczak to aktualny mistrz Polski seniorów z kortów otwartych, a w ostatnich tygodniach dobrze spisywał się w turniejach ITF w Bośni i Hercegowinie, gdzie dwukrotnie osiągał finały. O miejsce w ćwierćfinale powalczy jutro z Czechem Stepanem Baumem.

Jeden ze zwycięzców kwalifikacji Szymon Kielan wygrał 6:3, 6:3 z posiadaczem „dzikiej karty” Jakubem Krawczykiem. Teraz na jego drodze stanie rozstawiony z numerem ósmym Czech Daniel Paty, który w pierwszej rundzie uporał się 6:1, 6:4 z Jaszą Szajrychem.

Juszczak i Kielan dołączyli do Kacpra Żuka i Filipa Pieczonki, którzy 1/8 finału osiągnęli już we wtorek.

Pewni możemy być, że w ćwierćfinałach zobaczymy co najmniej dwóch Polaków, ponieważ w drugiej rundzie dojdzie do polskich meczów. Żuk powalczy z Piotrem Siekanowiczem, który wyeliminował 4:6, 7:5, 3:6 Marcela Zielińskiego. Natomiast Pieczonka zagra z Alanem Bojarskim, który dzisiaj wyeliminował Fina Eero Vasę 7:5, 6:4.

Ostatecznie w głównej drabince w singlu wystartowało 11 Polaków, czterech na podstawie miejsc w rankingu ATP, czterech dzięki „dzikim kartom” przyznanym przez Polski Związek Tenisowy i organizatorów turnieju, a trzech przeszło zwycięsko trzy rundy eliminacji.

We wtorek w pierwszej rundzie odpadł obdarowany przez PZT „dziką kartą” Filip Kosiński po porażce 3:6, 2:6 z Finem Iiro Vasą.

Natomiast już we wtorek do 1/4 finału awansowali Juszczak z Adamem Bajurko  oraz Kosiński z Siekanowiczem. To oni powalczą o miejsce w półfinale z Bojarskim i Grzegorzewskim. W tej samej fazie Kosiński i Siekanowicz zagrają z Ukraińcem Władysławem Orłowem i Patym.

Wyniki i drabinki: https://www.itftennis.com/en/tournament/m15-grodzisk-mazowiecki/pol/2024/m-itf-pol-2024-001/draws-and-results

Partnerem Tytularnym cyklu jest LOTTO, a Partnerami Głównymi – Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym „Tenis Magazyn”. Zapraszamy na stronę Touru: https://lottopztpolishtour.pl/


Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, grę bez podatku na wszystko, cashout, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!

betclic - TBD
Kod TBD należy wpisać w pole na kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.