LOTTO PZT Polish Tour: zwycięstwa Żuka i Pieczonki

LOTTO PZT Polish Tour Kozerki
LOTTO PZT Polish Tour Kozerki (fot. Tenis Kozerki)

Kacper Żuk i Filip Pieczonka awansowali do drugiej rundy turnieju ITF M15 Kozerki Tour, który otwiera LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W głównej drabince wystąpi w sumie 11 Polaków, bo do ośmiu dołąćzyli we wtorek do trzej kolejni, odnosząc zwycięstwa w decydującej rundzie eliminacji.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Prawo gry w turnieju po trzech wygranych pojedynkach w kwalifikacjach wywalczyli: Fryderyk Lechno-Wasiutyński, Szymon Kielan i Piotr Siekanowicz. Nie powiodło się natomiast w trzeciej rundzie Aleksandrowi Orlikowskiemu, Przemysławowi Michockiemu i Goranowi Zgole .

We wtorkowym planie gier, oprócz spotkań kwalifikacji, znalazły się pierwsze mecze turnieju głównego. Rozstawiony z numerem siódmym Kacper Żuk w wyrównanym pojedynku okazał się lepszy od Nowozelandczyka Corbana Crowthera 6:3, 7:6 (10-8). Jego kolejnym rywalem będzie Polak, zwycięzca meczu Marcela Zielińskiego ze zwycięzcą eliminacji Siekanowiczem.

Natomiast Pieczonka, który otrzymał do Polskiego Związku Tenisowego „dziką kartę”, awansował po kreczu rozstawionego z numerem szóstym Brazylijczyka Gabriela Decampsa, gdy prowadził 3:0. Teraz trafi na Alana Bojarskiego lub Fina Eero Vasę.

Ćwierćfinały gry podwójnej osiągnęli we wtorek Paweł Juszczak i Adam Bajurko po wygranej z Holendrem Thijmenem Loofem i Piotrem Pawlakiem 7:6 (7-4), 4:6, 10-6. W ich ślady poszedł duet Kosinski-Siekanowicz, pokonując Jakuba Januchowskiego i Wiktora Lewandowskiego 6:4, 6:4.

W środę udział w głównym turnieju Kozerki Tour rozpocznie w singlu aż dziewięciu Polaków, a co najmniej dwóch na pewno zobaczymy w 1/8 finału. Chodzi tu o zwycięzców meczów rozstawionego z „czwórką: Pawła Juszczaka z Lechno-Wasiutyńskim, Zielińskiego z  Siekanowiczem oraz Kielana z posiadaczem „dzikiej karty” Jakubem Krawczykiem.

Pozostali zmierzą się z zagranicznymi rywalami: Alan Bojarski z Finem Eero Vasą, Filip Kosiński jego bratem Iiro Vasą, natomiast Jasza Szajrych z Czechem Danielem Patym (nr 8.).

O miejsce w ćwierćfinale powalczą także dwa polskie deble, bowiem los kojarzył w pierwszej rundzie Bojarskiego i Oskara Grzegorzewskiego z parą Kielan-Pieczonka.

Wyniki i drabinki:

https://www.itftennis.com/en/tournament/m15-grodzisk-mazowiecki/pol/2024/m-itf-pol-2024-001/draws-and-results

Partnerem Tytularnym cyklu jest LOTTO, a Partnerami Głównymi – Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym „Tenis Magazyn”. Zapraszamy na stronę Touru: https://lottopztpolishtour.pl/


Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, grę bez podatku na wszystko, cashout, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!

betclic - TBD
Kod TBD należy wpisać w pole na kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.