Medvedev vs. Cilic – bój o ostatnie miejsce w ćwierćfinale Roland Garros! Typy na mecz [ANALIZA]

Marin Cilic (fot. Shinya Suzuki / flickr.com)

Przed nami już ostatni mecz IV rundy Roland Garros, po którym poznamy komplet ćwierćfinalistów. Przed turniejem raczej nikt nie stawiał Rosjanina w gronie faworytów choćby do tej fazy, biorąc pod uwagę absencję i turniej poprzedzający Wielki Szlem, ale w Paryżu wiele się zmieniło i jego obecność w TOP 8 już raczej nikogo nie zdziwi. Rywalem jest doświadczony Cilic, który postara się o sprawienie niespodzianki. Zapraszam na analizę!

Daniil Medvedev vs. Marin Cilic

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Marin Cilic raczej nie wspomina pozytywnie swoich potyczek z Rosjaninem, ponieważ jeszcze nigdy nie wygrał, a bilans wynosi 0-3. Najbliżej zwycięstwa był na Wimbledonie przed rokiem, gdy Chorwat prowadził już 2-0 w setach, lecz kolejne partie dość pewnie wygrał Rosjanin. Wydaje się, że na cegle powinno być mu ciężej niż choćby na trawie, z tego względu, że lubi skracać akcje i jest bardziej uzależniony od serwisu niż rywal, choć ten wielokrotnie już pokazywał, że potrafi korzystać z narzędzia jakim jest serwis. Muszę przyznać, że nie wierzyłem w tak dobry start wicelidera rankingu, ponieważ cały czas w głowie miałem próbę generalną w Genewie i gładką porażkę z weteranem – Richardem Gasquetem oraz niedawną operację przepukliny, przez którą pauzował przez ponad miesiąc. Jednak jak wyszedł na paryskie korty w ogóle nie było już widać jakichś braków czy też rytmu meczowego, a mam wrażenie, że z meczu na mecz się rozkręca. Rosjanin znakomicie trzyma piłkę w korcie, solidnie serwuje i niewątpliwie nabrał pewności. Można zaryzykować stwierdzenie, że polubił się z cegłą, w czym utwierdziła mnie gładka wygrana z Miomirem Kecmanoviciem, który rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Mecz tych panów stał na wysokim poziomie, a Serb był bezradny przy niektórych zagraniach rywala. Jestem pod wrażeniem jego gry i uważam, że jest faworytem tego starcia, ponadto pamiętając o bardzo dobrym bezpośrednim bilansie. Z kolei Marin Cilic na przestrzeni całego turnieju stracił tylko jednego seta, a było to z będącym w tym roku w gorszej formie Martonem Fucsovicsem. Ponadto bez straty seta odprawił słabego Balazsa oraz kończącego karierę Simona, który zmagał się z urazem. Można rzec, że drabinka ułożyła się dla niego idealnie, a obecność w IV rundzie była swego rodzaju obowiązkiem. Oczywiście nazwisko bardziej doświadczonego Węgra (od Balazsa rzecz jasna) może robić wrażenie, ale nie w tym sezonie. Cilic może utrzymać się w grze dzięki serwisowi i skracaniu wymian do minimum, ale tutaj na pewno potrzeba wysokiego procentu pierwszego podania, precyzji oraz chłodnej głowy i o to ostatnie obawiam się najbardziej. Chorwat mimo sporego doświadczenia potrafi się zagotować, a w dłuższych wymianach raczej będzie odstawał po tym co widziałem w ostatnich spotkaniach. Zadaniem Marina będzie szybkie zakończenie każdej akcji i atakowanie drugiego serwisu rywala. Myślę, że jak najbardziej ma szansę na wygranie chociaż jednego seta i zainkasowanie kilku asów. To będzie ich pierwsze starcie na nawierzchni ziemnej.

Typ nr 1: Medvedev wygra
Kurs: 1,31 (forBET)

Typ nr 2: Marin Cilic powyżej 5,5 asów
Kurs: 1,75 (forBET)

Na naszej stronie znajdziecie dwie promocje na trwające Roland Garros:


Ponadto na naszej stronie zawsze możesz znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 3150 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Zakład bez ryzyka do 1100 PLN od I depozytu
  • Bonus 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo od II depozytu
  • 30 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

forbet baner

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. 

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.