MEN’S COURT FF 3 CLAY OD ASICS – MAKSYMALNA ZWROTNOŚĆ ORAZ PRZYCZEPNOŚĆ

ASICS - tenis

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność sprawdzić kolejne buty tenisowe marki ASICS, a mianowicie COURT FF 3 CLAY czyli jeden z nowszych produktów tej prestiżowej marki i zarazem trzecie obuwie z tej linii. Czym się charakteryzują i jak wypadły testy?

Zacznijmy od tego co mówi producent na temat butów tenisowych COURT FF™ 3 Clay. Zostały one zaprojektowane tak, by pomóc w mocniejszym returnowaniu i szybszej regeneracji pomiędzy akcjami. Zapewnia stabilne lądowanie i zmniejsza obciążenie ciała. Obuwie to umożliwia wykonywanie szybszych zwrotów w krótszych odstępach czasowych. Dzięki podeszwie o świetnej przyczepności gracz może odbijać się od podłoża z większą siłą. Ułatwia to regenerację i płynniejsze przejście w stan gotowości. A jak to wygląda w praktyce?

Technologia i cechy

  • Technologia FLYTEFOAM™ zapewnia lekką amortyzację i absorpcję wstrząsów
  • Technologia GEL™ w przedniej części buta poprawia absorpcję wstrząsów i zapewnia delikatniejsze uderzenie stopą o podłoże
  • Technologia TWISTRUSS™ poprawia szybkość i ruchy skośne
  • Technologia PGUARD™ pomaga zwiększyć wytrzymałość podeszwy w obszarze palców i pięty
  • Konstrukcja MONO-SOCK™ pomaga poprawić stabilność
  • Gumowy bieżnik AHARPLUS™ poprawia wytrzymałość
  • Wkładka została wyprodukowana z wykorzystaniem specjalnej metody barwienia w roztworze, która zmniejsza zużycie wody o ok. 33% i emisję dwutlenku węgla o ok. 45% w porównaniu z typowymi technologiami barwieniaBieżnik przystosowany do kortów z mączki ceglanej

Obuwie zostały przetestowane w różnych warunkach, a mianowicie na nawierzchni dywanowej oraz twardej, choć teoretycznie najlepiej sprawdza się na nawierzchni ceglanej. Sprawdziliśmy zatem jak sytuacja wygląda w innym środowisku i czy można je równocześnie nazwać uniwersalnymi z pełną odpowiedzialnością.

Po założeniu butów pierwsze moje odczucia były co najmniej dobre, ponieważ nosi się je wygodnie. Po kilku sprintach oraz odbiciach na korcie należy też powiedzieć, że są bardzo przyczepne, co jest dla mnie kluczowe, choć wydawałoby się, że to raczej normalne, lecz niestety rzeczywistość bywa inna i nie każda marka potrafi zapewnić tego typu komfort. Buty także wydają się dość ciasne, lecz po kilku minutach idealnie dopasowują się do stopy i zapewniają maksymalną stabilizację. Nie ma miejsca na luz, lecz nie można też mówić o jakiejkolwiek ciasnocie.

Inną ważną cechą jest lekkość tego obuwia, która zapewnia szybkie ruchy na korcie, bez zbędnej utraty energii. Praktycznie nie czuć butów na stopach i są bardzo wygodne. Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na ich wytrzymałość i przetrwają próbę czasu.

Podeszwa zapewnia odpowiednią amortyzację i redukuje wstrząsy. Ponadto pierwszy raz używałem tak bardzo przewiewnych butów, co pomaga utrzymać stopę w dobrej kondycji nawet podczas długiej i intensywnej gry.

Podsumowując, Asics Court FF 3 Clay to buty o wysokiej jakości wykończenia, cechują się wygodą i stabilnością. Szczególnie odpowiednie dla graczy, którzy preferują szybkie ruchy i przyczepność na korcie, szczególnie ziemnym, gdzie doślizgi są bardzo ważnym elementem gry. Z całą pewnością są godne polecenia i mimo, że nie należą do kategorii ekonomicznej to warto je wypróbować, ponieważ będą dla Państwa dodatnim handicapem w rywalizacji.

Oceny w skali 0-10:
Amortyzacja 10
Komfort 9
Stabilizacja 10
Przyczepność 10
Dynamika 9
Lekkość 9

Ocena ogólna: 9,5/10

Jeśli chodzi o pozostałe elementy stroju to nie można się do niczego przyczepić. Koszulka jak i spodenki są tak lekkie i znakomicie wentylowane, że w ogóle nie czuć, iż są noszone. Kluczowa wydaje się być jednak wytrzymałość, lecz to test na dłuższą próbę czasu. Na ten moment oceniam bardzo wysoko.

Koszulka 9
Spodenki 9

Cena regularna butów: 899 PLN
Obuwie dostępne jest na stronach www.asics.com oraz strefatenisa.com.pl.

#NothingFeelsBetter
#ASICS
#SoundMindSoundBody
#CourtFF3

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.