Młoda Isabelle Lacy z „życiówką” na rodzimej trawie!

Isabelle Lacy
Isabelle Lacy (fot. własne)

Na niższych szczeblach rozgrywek trwają pierwsze tegoroczne imprezy na kortach trawiastych. Uczestniczką jednej z nich jest Isabelle Lacy, która odniosła największe zwycięstwo w karierze.

Szesnastoletnia Isabelle Lacy dała brytyjskim kibicom tenisa kolejny powód do radości. Zawodniczka z Wysp zdecydowała się wziąć udział w eliminacjach turnieju W100 w Surbiton. Podobnie jak rok wcześniej Lacy wywalczyła miejsce w głównej drabince.

Najlepszym dotychczasowym osiągnięciem Brytyjki w zawodach seniorskich był kwietniowy półfinał imprezy W15 w Szarm el-Szejk. Niewielkie doświadczenie Lacy i trudne losowanie drabinki zmagań w Surbiton, które postawiło na drodze nastolatki Madison Brengle, znacznie zmniejszały teoretyczne szanse reprezentantki gospodarzy na sukces.

Przebieg tego pojedynku nie miał nic wspólnego z teorią. W pierwszym secie Lacy obroniła dwie piłki setowe przy stanie 4:5 i zwyciężyła po tiebreaku. W drugiej partii tenisistka z Wielkiej Brytanii niewykorzystała prowadzenia 4:2, ale nie dała ponieść się emocjom, rozbijając Brengle 6:1 w decydującej odsłonie. Tym samym szesnastolatka odniosła swój pierwszy triumf nad zawodniczką czołowej setki rankingu.

Poziom trudności nie spada, bowiem w kolejnym spotkaniu Isabelle Lacy zmierzy się z Saschą Vickery. Będziemy śledzić dalsze losy zawodniczki ze Zjednoczonego Królestwa, która niebawem zadebiutuje w kwalifikacjach wielkoszlemowego Wimbledonu.

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

22 lata, wierny kibic Huberta Hurkacza i Jerzego Janowicza, fan agresywnej gry i dobrego serwisu. Znam się na wszystkim po trochu i niczym wybitnie. Dla mnie nie ma tematów tabu.