Typ na 16.04. (plus komentarze)

Donaldson J. – Ramos A.

Pierwsza moja analiza na turniej ATP Masters 1000 Monte-Carlo i wpadł mi w oko ten mecz, ponieważ obu zawodników dzieli różnica klas na tej nawierzchni. Obraz trochę zamazuje fakt, że Ramos ten sezon ma dość mierny i jego gra pozostawia sporo do życzenia. W tym sezonie jeszcze bez żadnych trofeów, ale z finałem w Quito, gdzie przegrał z Baeną. Ostatni mecz Ramosa w Marrakeszu był bardzo słaby, gdzie poległ zdecydowanie z Vatutinem, ale Rosjanin rozegrał bardzo dobry turniej, o czym już pisałem we wcześniejszej analizie. Ramos wyglądał miernie na serwisie, a w wymianach brakowało winnerów, lecz też duża w tym zasługa bardzo mobilnego Alexeya. Kto wie czy Ramos sobie lekko też nie odpuścił tego turnieju na rzecz przygotowania się do Monte-Carlo, gdzie przypominam broni punktów za finał, co jest jednym z jego największych osiągnięć w karierze. Faktem jest, że Albert jest zawodnikiem zdecydowanie preferującym cegłę, czego nie można powiedzieć o Donaldsonie, który na cegle gra sporadycznie i w tym sezonie nawet jej nie powąchał. Jared ostatni swój mecz na nawierzchni ziemnej rozegrał na French Open 2017, więc prawie rok temu i odpadł zdecydowanie z Herbertem, który jak wiemy nie lubi tej nawierzchni. Amerykanin w turniejach na tej nawierzchni zazwyczaj odpadał na poziomie kwalifikacji, a maksymalnie dochodził do drugich rund turniejów, więc bardzo przeciętnie. Donaldson na szybkich, amerykańskich cegłach wygląda dość mizernie, a co dopiero na europejskiej (jest wolniejsza). Jared w tym roku pograł tylko na hardzie, ale także bez spektakularnych wyników. Myślę, że nawet w takiej formie, która jest dla mnie niewiadomą (nie sugerowałbym się turniejem w Maroku) to i tak Ramos powinien ten mecz wygrać swoim doświadczeniem. Strata seta przez Alberta będzie na pewno niespodzianką i powinien wziąć ten mecz nawet w dwóch setach. Można spróbować bezpieczniejszą wersję: Ramos wygra @1,47.

Ramos -2,5 gema @1,65

Inne spotkania:

Bautista R. – Gojowczyk P.
Wg mnie mecz nie do ruszania, ze względu na bardzo niski kurs na Bautiste, który powinien ograć Niemca. Obaj preferują hard, ale bliżej do cegły Hiszpanowi.

Rublev A. – Haase R.
Kursy bardzo wyrównane i raczej szkoda nerwów na stawianie tego meczu, ponieważ zdecyduje forma dnia. Rublev ostatnio gra słabo, ale niewiele lepiej sprawa wygląda z Haase.

Coric B. – Benneteau J.
Borna jest zdecydowanym faworytem i mimo, że czasem jego głowa szwankuje to ten mecz powinien wygrać. Stoi za nim forma, która ostatnio jest wysoka, a znakomite wyniki osiągał na hardzie. Jednak to cegła jest jego ulubioną nawierzchnią. Julien to raczej zawodnik hardowy, ale z wielkim sercem do gry. Kurs jednak trochę za niski na Coricia.

Nishikori K. – Berdych T.
Panowie znają się jak łyse konie, lecz faworytem jest Berdych, który grał już tutaj w finale. Według mnie też powinien wygrać ten mecz, ale forma Japończyka powinna iść w górę. Ostatnio jego gra jeszcze pozostawia trochę do życzenia, lecz trzeba dać mu czas. Pod obserwację.

Djokovic N. – Lajovic D.
Na pewno nie warto iść w stronę Novaka po takim kursie, który osiągał tutaj bardzo dobre wyniki i wygrywał ten turniej, lecz obecnie jest w ciężkim okresie i mimo, że zmienił trenera to forma jeszcze nie powinna być najwyższa. W ostatnim czasie słabą formę wykorzystał nawet Taro Daniel, który także gra mocno przeciętnie. Lajovic to zawodnik głodny gry i lubiący cegłę, więc kto wie czy nie ugra tutaj seta. Mecz pod obserwację.

Herbert P. – Lorenzi P.
Wystarczy spojrzeć w bilans Lorenziego i obejrzeć jego ostatni mecz, aby przekonać się w jakiej dyspozycji jest Włoch. Z drugiej strony nie lubię stawiać na Francuza na cegle, dlatego zwyczajnie odpuszczam ten mecz.

Bedene A. – Basic M.
Basic to zawodnik preferujący zdecydowanie hard i to najlepiej w hali, choć ostatnio i tak jego wyniki są ponad jego możliwości. Bedene jest bardziej doświadczonym zawodnikiem i bardziej obytym z cegłą. Powinien wygrać ten mecz. Mirza gra tutaj jako lucky loser.

Raonic M. – Catarina L.
Kanadyjczyk dopiero wraca do poważnego grania, ale wygląda już całkiem nieźle. Rywalem jest mniej znany gospodarz. Milos raczej wygra 2-0, lecz warto zastanowić się nad ilością gemów.

Mayer F. – Muller G.
Mayer zbłaźnił się w meczu kwalifikacyjnym z Ivashką, lecz możliwe, że trochę odpuścił i wiedział, że wejdzie do turnieju głównego jako LL. Muller ostatnio z urazem i dość przeciętną formą, lecz już rok temu grał tutaj nieźle i poprawił znacząco grę w wymianach. Mecz pod obserwację.

Shapovalov D. – Tsitsipas S.
Mecz zawodnik Next Gen, którzy dysponują mocnym serwisem i preferują twardą nawierzchnię. Trudno wskazać faworyta i raczej zdecyduje forma dnia.