Narodowy Dzień Tenisa już w niedzielę w 14 miastach!

Michalski - PZT
Narodowy Dzień Tenisa - konferencja prasowa (fot. Michał Jędrzejewski)

5. edycja Narodowego Dnia Tenisa odbędzie się już w najbliższą niedzielę i podobnie jak przed rokiem odwiedzi 14 miast: Bytom, Gdańsk, Kalisz, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań, Puławy, Szczecin, Stalową Wolę, Toruń, Warszawę, Wrocław i Zieloną Górę. W każdym zobaczymy na korcie czołowych zawodnicy ORLEN PZT Team, będzie można rywalizować w turniejach, wziąć udział w darmowych treningach i konkursach z nagrodami.

Pierwszy raz Narodowy Dzień Tenisa odbył się 2018 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, podobnie było z drugą edycją. Jednak od trzech lat organizowany jest w formie pikników rodzinnych w różnych lokalizacjach jednocześnie, tego samego dnia. W 2020 roku zagościł w 10 miastach, a w ubiegłym już w 14. Podobnie będzie tym razem, a na każdym z obiektów impreza rozpocznie się o godzinie 9.00.

– W nowej formule, którą wymyśliliśmy w trakcie pierwszej fali pandemii, Narodowy Dzień Tenisa stał się piknikiem rodzinnym organizowanym przez Polski Związek Tenisowy przy współpracy z najbardziej prężnie działającymi klubami w kraju. Dzięki temu nie tylko tenisa trafia do szerszych kręgów, ale też czołowi tenisiści ruszyli w Polskę, by promować naszą dyscyplinę wśród ludzi zakochanych w sporcie. Narodowy Dzień Tenisa to autorski projekt stworzony przez PZT przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki, które wspiera także inne nasze projekty takie jak Narodowy Program Upowszechniania Tenisa – Rakiety ORLEN-u czy Tenis10. Ministerstwo i PKN ORLNE są Partnerami Głównymi tegorocznej edycji, a od samego początku z Narodowym Dniem Tenisa są związani nasi sprawdzeni Partnerzy: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO i marka Kinder Joy of moving – tłumaczy Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

W ramach tenisowych pikników rodzinnych w 14 miastach rozgrywane będą turnieje dla dzieci, dorosłych i seniorów. Ale także odbywać się będą bezpłatne treningi prowadzone przez doświadczonych licencjonowanych trenerów, zajęcia ogólnorozwojowe dla młodzieży, konkursy z nagrodami i będzie wiele innych atrakcji. Nowością będą turnieje deblowe Festiwal Par Tenisowych 2022. Ich zwycięzcy zdobędą zaproszenia VIP z zapewnionym hotelem na mecz Pucharu Davisa z Indonezją w Inowrocławiu, który odbędzie się w dniach 16-17 września. Bilety można już nabywać na: http://pzt.abilet.pl/

Jak zwykle najważniejszym punktem Narodowego Dnia Tenisa będzie Kinder Joy of moving Tenisowa Talentiada, czyli rywalizacja dzieci tworzących kilkuosobowe drużyny. Tenisowa Talentiada obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia.

– Kto może wziąć udział w tej rywalizacji? Każdy klub sportowy, który stworzy drużynę złożoną z minimum czterech, maksimum sześciu dzieci w wieku do lat 10. Przy czym każda drużyna musi się składać w połowie z dziewczynek i chłopców, a wszyscy muszą posiadać licencje Tenis10, którą bezpłatnie można uzyskać przez Polski Związek Tenisowy. Wielki Finał KINDER Joy of moving Tenisowej Talentiady odbędzie się w dniach 16-18 września na kortach AZS-u Poznań – wyjaśnia Agnieszka Dziedzic z Polskiego Związku Tenisowego.

We wszystkich 14 miastach będzie można też poodbijać piłki na korcie z najlepszymi zawodnikami ORLEN PZT Team i czołowymi polskimi tenisistami. Poprowadzą oni treningi z dziećmi, rozegrają pokazowe gry, będą rozdawać autografy i zapewne odpowiedzą na każde pytanie przyszłych tenisistów trenujących od najmłodszych lat w klubach.

– To naprawdę fantastyczna inicjatywa. Czegoś takiego brakowało w czasach, gdy ja byłem dzieckiem i zaczynałem grać w tenisa. To wspaniała sprawa, kiedy się ma osiem, dziewięć czy dziesięć lat i można poodbijać parę piłek z kimś, kto jest już notowany w rankingu WTA czy ATP, zrobić sobie z nim zdjęcie czy zdobyć autograf. Dlatego ja, podobnie wielu kolegów i koleżanek z ORLEN PZT Team, będziemy uczestniczyli w niedzielę w Narodowym Dniu Tenisa. Ja będę na kortach Hutnika w Warszawie, tak jak przed rokiem. I mam wielką nadzieję, że po tym jak w lipcu zdobyłem tytuł w Esvelo 96. Narodowych Mistrzostwach Polski w Bytomiu, chętnych do odbijania piłek ze mną będzie jeszcze więcej, niż poprzednio – twierdzi Daniel Michalski.

Innych zawodników ORLEN PZT Team będzie można spotkać w pozostałych miastach: w Bytomiu m.in. Weronikę Falkowską i Szymona Kielana; we Wrocławiu Szymona Walkowa i Michała Dembka; w Toruniu Maksa Kaśnikowskiego; w Zielonej Górze Karola Drzewieckiego i Zuzannę Pawlikowską; w Stalowej Woli Zuzannę Bednarz; w Łodzi Aleksandra Orlikowskiego; w Poznaniu Tomasza Berkietę; w Gdańsku Macieja Kosa i Darię Górską; w Szczecinie Pawła Ciasia, a w Puławach Michała Mikułę.

Tradycyjnie już Narodowy Dzień Tenisa to nie tylko okazja do popularyzowania „białego sportu”, ale też realizacji przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki projektu integracji w sporcie. Bo radością z gry w tenisa cieszyć się mogą również osoby z niepełnosprawnościami. Przekonać się o tym będzie można m.in. dzięki pokazom Blind Tennisa dla osób z dysfunkcją wzroku w Bytomiu, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. A w Szczecinie odbędą się mecze tenisa na wózkach i zajęcia na korcie dla dzieci z zespołem Downa.

Partnerami Głównymi Narodowego Dnia Tenisa są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PKN ORLEN, który jest Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Tenisowego.

14 lokalizacji 5. edycji Narodowego Dnia Tenisa w dniu 4 września 2022 roku:

BYTOM – KS Górnik Bytom (ul. Tarnogórska 5)

GDAŃSK – Gdańska Akademia Tenisowa (ul. Kazimierza Górskiego 1, Gdańsk-Oliwa)

KALISZ – Calisia Tenis Pro Kalisz (ul. Łódzka 19)

KRAKÓW – Klub Tenisowy Błonia Kraków (ul. Na Błoniach 1)

ŁÓDŹ – MKT Łódź (ul. Żeromskiego 117)

OLSZTYN – KS Budowlani Olsztyn (ul. Olimpijska 9A)

POZNAŃ – AZS Poznań (ul. Noskowskiego 25)

PUŁAWY – SKT Smecz Puławy (ul. Wróblewskiego 1)

STALOWA WOLA – MKT Stalowa Wola (ul. Wyszyńskiego 1)

SZCZECIN – SKT Promotor Szczecin (Al. Wojska Polskiego 127)

TORUŃ – MOSiR Toruń (ul. Przy Skarpie 4)

WARSZAWA – Hutnik Warszawa (ul. Marymoncka 42)

WROCŁAW – Olimpijski Club (Al. Paderewskiego 35)

ZIELONA GÓRA – MOSiR Zielona Góra (ul. Sulechowska 41)

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!