Orlen Open Polska juniorów w Bytomiu – podsumowanie

Orlen Open Polska
Orlen Open Polska - Bytom (fot. PZT)

Ukrainka Jelizaweta Kotliar i Paragwajczyk Daniel Vallejo sięgnęli po tytuły w grze pojedynczej w turnieju Orlen Open Polska juniorów (Grade 1 ITF Juniors) rozgrywanego na kortach Górnika Bytom. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Tomasz Berkieta (Legia Warszawa), który dotarł do półfinału w singlu.

Zdaniem Dariusza Łukaszewskiego, dyrektora Orlen Open Polska, turniej pokazał, że szeroka grupa reprezentantów Polski nie odstaje od światowego zaplecza w kategorii U18.

– W trzeciej rundzie mieliśmy siedmioro biało-czerwonych: Weronika Ewald, Daria Górska, Olivia Bergler, Zuzanna Bednarz wśród dziewcząt i Tomasz Berkieta, Maciej Kos oraz Borys Zgoła w gronie chłopców. To dobry prognostyk na przyszłość. A wynik 16-letniego Berkiety to na pewno jego znaczący sukces – powiedział Łukaszewski, wiceprezes ds. Sportowych Polskiego Związku Tenisowego.

W półfinale Tomasz Berkieta przegrał z najwyżej rozstawionym w drabince Danielem Vallejo 7:5, 1:6, 1:6. W finałowym spotkaniu urodzony 2004 roku Paragwajczyk (numer dwa światowego rankingu) w dwóch setach pokonał tenisistę z Korei Południowej Gerarda Campana Lee.

Więcej: TUTAJ

Wyniki finałów Orlen Open Polska 2022:

Gra pojedyncza

Juniorzy

Daniel Vallejo (Paragwaj, nr 1) – Gerard Campana Lee (Korea Południowa, nr 3) 7:5, 6:4

Juniorki

Jelizaweta Kotliar (Ukraina, nr 8) – Francesca Pace (Włochy, nr 11) 6:1 – krecz Pace

Gra podwójna

Juniorzy

Marc Mandajdzic, Ilja Radulow (Niemcy, Bułgaria, nr 6) – Simon Myslivec, Andrij Zimnkoch (Czechy, Ukraina, nr 8) 6:3, 6:1

Juniorki

Alisa Oktiabriewa, Amina Zeghlouli (Maroko, nr 7) – Alwetina Ibragimowa, Anna Sedyszewa (nr 6) 3:6, 6:3, 10-5

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!