PETRA HULE – OD GRY PLASTIKOWYMI KIJAMI PO ZAWODOWSTWO

Hule - WTA
Petra Hule (fot. petranaomihule / instagram)

Talent, brak pieniędzy na wyjazdy, konieczność podjęcia dojrzałych decyzji w młodym wieku, wsparcie siostry i wiara w siebie – Petra Hule zaczyna walkę o swoje tenisowe marzenia.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Miłość bohaterki tego artykułu do tenisa rozpoczęła się w wieku 4 lat. Jak powiem Wam, że ma starszą siostrę, która również grała w tenisa to chyba resztę możecie sobie sami dopowiedzieć. Początkowo Petra była sparingpartnerką Chloe, ale już jako dziecko miała w sobie wewnętrzne poczucie, że jest w stanie grać lepiej od siostry. W rodzinie nie przelewało się, cały ciężar utrzymania córek spoczywał na mamie. Początkowo było tak trudno, że dziewczyny musiały imitować sobie grę w tenisa za pomocą plastikowych kijów do baseballa. Świetne wyniki w kategoriach U12, U14, U16 pokazały młodej Australijce, że zmierza w dobrym kierunku. Poważna rozmowa z siostrą, która podążyła drogą koledżową – nakłoniła Petrę do podjęcia podobnej decyzji. Po pierwszej wizycie na Florydzie wiedziała, że jeżeli będzie chciała kontynuować swoją naukę po ukończeniu liceum to właśnie w tym miejscu.

Młodsza z sióstr spędziła ostatnie pięć lat na studiach w Florida State University. Udało się jej uzyskać dyplom z języka angielskiego. Tenisistka z Adelajdy jest najczęściej wyróżnianą (27x w 14 różnych kategoriach) studentką w historii uczelni. W liczbie zwycięstw plasuje się na drugim miejscu. Najbardziej prestiżowymi nagrodami są zdecydowanie:

  • ITA National Senior Player of the Year 2022.
  • Southeast Region Senior Player of The Year 2022.
  • The Southeast Region Most Improved Senior Player of the Year 2022.

Koleżanki z drużyny wychwalały etykę pracy Petry.

„Ona doskonale wie do czego dąży i co chce osiągnąć”.

„Jest znakomitym liderem drużyny”.

Petra kończąc swoją edukację otwarcie zadeklarowała:

„Chcę zobaczyć co mogę zrobić w Tourze. Chcę podróżować, uczyć się i łapać cenne doświadczenie. Świat daje niekończące się możliwości i szanse”.

„Granie w tenisa jest czymś, co kocham robić od dziecka. Myślę, że zadbałam o to, aby być w odpowiedniej pozycji w walce o spełnianie swoich marzeń”.

W maju rozegrała ostatnie mecze dla Uniwersytetu, a we wrześniu wznowiła zawodową karierę podczas cyklu turniejów w Australii. 23-letnia zawodniczka rozegrała cztery turnieje, w których pokazała się ze świetnej strony. Zwycięstwa nad Bozovic (315 WTA), Cabrerą (296 WTA) i Birrell (167 WTA) muszą imponować. Mało brakowało, a Petra miałaby na swoim koncie tytuł w 60,000$. W finałowym meczu przeciwko Mai Hontamie prowadziła 5:3 w trzecim secie, ale pozwoliła Japonce wrócić do spotkania. Znakomicie radzi sobie też w deblu – wygrała już dwa turnieje. Warto zauważyć jak w krótkim okresie czasu absolwentka Florida State University potrafi wyciągać wnioski z przegranych spotkań.

  • 22.09.2022 – vs. Gibson 2:6, 1:6                  

04.11.2022 – vs. Gibson 6:3, 6:4

  • 14.10.2022 – vs. Cabrera 4:6, 3:6

03.11.2022 – vs. Cabrera 6:3, 6:4

  • 06.10.2022 – vs. Hontama 1:6, 2:6

06.11.2022 – vs. Hontama 6:7, 6:3, 5:7

HULE - WTA
Petra Hule (fot. petranaomihule / instagram)

Hule opiera swoją grę na ciągłej ofensywie i jest do bólu konsekwentna. Nie zraża się błędami – cały czas stara się dyktować warunki, co naprawdę robi olbrzymie wrażenie. Zdecydowanie można powiedzieć, że ma sporą łatwość w przejmowaniu inicjatywy na korcie. Jeżeli oglądaliście kiedyś mecz Kimberly Birrell to wiecie, że to tenisistka grająca szybko i lubiąca wchodzić w kort, a w meczu z Petrą miała spory problem, aby być bardziej dominującą zawodniczką na korcie.

Bez dwóch zdań – moja kandydatka do dzikiej karty przynajmniej do kwalifikacji Australian Open 2023, ale jeżeli przy jej nazwisku zobaczylibyście „WC” do turnieju głównego – nie bądźcie zdziwieni. Czterema turniejami zrobić sobie ranking #504 WTA to naprawdę jest sztuka.

Miejcie oko na tę dziewczynę, jestem pewny, że warto!

Autor: Szymon Przybysz


Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3150 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1100 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet baner

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!