Podsumowanie Summer Bydgoszcz Challenge 2021 [PLT]

Gracjan Zaraza (Polkowice)

21 sierpnia w Bydgoszczy w klubie CENTRUM rozegrany został turniej Polskiej Ligi Tenisa w kategoriach: PLT Kobiet oraz II liga. Była to jedna z kilku odbywających się w miniony weekend imprez w ramach rozgrywek PLT.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

W bydgoskiej imprezie udział wzięło 5 pań i 19 panów. Zawodniczki z powodu nieparzystej liczby osób grały w systemie każda z każdą, a zawodnicy zostali podzieleni na grupy, a następnie zagrali już systemem pucharowym. Mecze na sześciu kortach trwały od 9:00 do 19:30. W obu wymienionych kategoriach – mogą grać wyłącznie amatorzy – oznacza to, że nigdy nie grali w turniejach PZT, ani nie są instruktorami/trenerami tenisa. Był to jeden z wielu turniejów rozgrywanych w ciągu roku. Uczestnicy nie przyjechali na bydgoskie korty, skuszeni tylko cennymi nagrodami, a głównie z pasji do gry w tenisa i chęci rywalizacji z innymi amatorami z całej Polski. Polska Liga Tenisa stwarza warunki do tego, aby rywalizować na wielu poziomach zaawansowania, praktycznie w każdym tygodniu roku, spotykając zawodników z całego kraju.

Wojciech Zalewski i Marcin Krysiak

Na poziomie II ligi wygrał Mateusz Lewandowski (Piła), który w finale pokonał Wojciecha Zalewskiego (Czarnków). Ten ostatni zdecydował, że drugie miejsce w sobotę to za mało i już w niedzielę wystąpił w kolejnej imprezie PLT w Olszynce Grochowskiej, gdzie wygrał pokonując w finale Jarosława Nierodę.

Wśród Pań triumfowała Paula Klein, która w lipcowej imprezie PLT rozgrywanej w Bydgoszczy zajęła drugie miejsce. Paula wyprzedziła w sobotnim turnieju Zuzannę Kowalewską z Gniezna.

Krzysztof Kaczmarczyk, Zuzanna Kowalewska i Paula Klein

Finały PLT we wszystkich kategoriach już niebawem, gdyż 18-19 września w Radomiu, ale zanim do nich dojdzie to warto wspomnieć, że w gościnnej Bydgoszczy odbędzie się co najmniej jeszcze jeden turniej Polskiej Ligi Tenisa w sezonie 2021.

DOŁĄCZ: DO RYWALIZACJI W POLSKIEJ LIDZE TENISA

Piotr Dombrowski – otrzymał naciąg od GT World, za przejazd największej liczby km na turniej

Więcej o turniejach przeczytasz m.in. w grupie – Z kortu – informacje tenisowe


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie sport_900x300.gif