Prawdziwy hit w ćwierćfinale Indian Wells – Australijczyk zagra o przerwanie pięknej serii mistrza [ANALIZA]

Kyrgios - ATP
Nick Kyrgios (fot. Rob Keating / flickr.com)

Prawdopodobnie mecz, o którym każdy marzył w tej części drabinki czyli ćwierćfinał pomiędzy wielkim talentem, a wielkim mistrzem. Obaj zawodnicy ostatnio są w wysokiej formie, a smaczku dodaje fakt, iż Hiszpan śrubuje rekord zwycięstw z rzędu i w tym sezonie jest jeszcze niepokonany. Australijczyk wydaje się dobrym kandydatem do tego, by tę serię zakończyć.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Nick Kyrgios vs. Rafael Nadal

Rafael Nadal mimo niespełna 36 lat zalicza najlepszą serię w karierze. Mamy połowę marca, a nie przegrał jeszcze spotkania i triumfował w trzech turniejach (ATP 250, 500 i Wielkim Szlemie). Do kompletu brakuje mu tylko turnieju rangi Masters 1000. Hiszpan nie bez problemów doszedł do ćwierćfinału, ponieważ z Sebastianem Kordą przegrywał już 2-5 w decydującym secie, lecz Amerykanin nie wytrzymał ciśnienia, a z Reilly Opelką był bliski trzeciego seta, a mecz trwa dwa pełne sety. Nie piszę o tym czysto informacyjnie, ponieważ Hiszpan cały czas podkreśla, że czuje ból w stopie i będzie potrzebował przerwy na regenerację, dlatego też zrezygnował z kolejnego turnieju czyli mastersa w Miami. Ponadto w ostatnim meczu zauważyłem jak lekko utykał, a jego chód nie wyglądał zbyt optymistycznie. Rafa jak czuje, że zdrowie nie dopisuje to zwyczajnie odpuszcza kolejne starty, więc przy bardzo dużym bólu nie zdziwię się jak podda ten mecz walkowerem. Szczególnie, że rywal jest w bardzo wysokiej formie, a do tego wypoczęty, ponieważ wszystkie mecze wygrał bez straty seta, w IV rundzie nawet nie grał meczu, ponieważ z powodu choroby zrezygnował Jannik Sinner. Chyba nie trzeba nikomu przypominać jak burzliwa jest relacja między tymi panami i nie nikogo nie zdziwi jak będzie iskrzyć. Na pewno obaj przystąpią do tego meczu bojowo nastawieni. Duże znaczenie będzie miała forma serwisowa Kyrgiosa, ponieważ podanie będzie ustawiać akcje i w zasadzie przebieg całego meczu. Oczywiście równie ważna będzie postawa mentalna, a pamiętamy jaki przebieg miały niektóre ich mecze – nie we wszystkich angażował się w maksymalnym stopniu. Do tego dwa ostatnie ich mecze wygrał Nadal, a bilans ogólny wynosi 5-4 na korzyść faworyta. Ostatni bój stoczyli ponad dwa lata temu, więc dość dawno, lecz Nick w czasie pandemii prawie w ogóle nie startował. Jeśli u Kyrgiosa wszystko będzie funkcjonować jak należy czyli podobnie jak w poprzednich meczach, a Nadal będzie mieć swoje problemy, których nikt nie wyklucza (ból stopy, częste odciski) to możemy zobaczyć bardzo ciekawy mecz, a może nawet trzy sety. Tego sobie i państwu życzę.

Typ nr 1: Nick Kyrgios wygra seta
Kurs: 1,7 (forBET)

Polecam zajrzeć także w ofertę specjalną przygotowaną na te spotkanie. Nick Kyrgios w żadnym z poprzednich spotkań nie zainkasował więcej niż 12 asów. Było to kolejno 12, 9 i 7 asów w ramach Indian Wells. Z Nadalem nie spodziewam się znacznie wyższego wyniku, mimo że mecz może potrwać znacznie dłużej. Rafa ustawia się głęboko do returnu i większość piłek sięga, bo nie dość, że jest dobrze ustawiony, do tego mobilny i ze sporym zasięgiem rąk. Plus na korzyść Kyrgiosa, że przystąpi do tego meczu wypoczęty, ale i tak zaryzykuję typując niską liczbę asów Australijczyka. Linia oraz kurs na liczbę przełamań są także kuszące i myślę, że obaj będą tracić swoje podania.

Typ nr 2: Nick Kyrgios poniżej 12,5 asów serwisowych
Kurs: 1,77 (forBET)

Typ nr 3: powyżej 3,5 przełamań w meczu
Kurs: 2,0 (forBET)


Ponadto na naszej stronie zawsze możecie znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.