Puchar Davisa – Polacy zagrają z Japonią na wyjeździe!

Polska - Davis Cup
Davis Cup (fot. PZT)

Reprezentacja Polski spotka się w pierwszy weekend lutego 2023 roku z najwyżej rozstawioną drużyną Japonii w meczu play off o miejsce w Grupie Światowej I rozgrywek o Puchar Davisa. Polscy tenisiści zagrają na wyjeździe. Losowanie przyszłorocznych rozgrywek w Pucharze Davisa odbyło się we wtorek w Londynie.

Mecze rozgrywane będą w terminie 3-4 lutego (piątek-sobota) lub 4-5 lutego (sobota-niedziela) w zależności od decyzji gospodarzy spotkania. Oni też w późniejszym terminie dokonają wyboru miejsca i nawierzchni kortu.

Zwycięzcy tych meczów awansują do Grupy Światowej I i potem w połowie września będą walczyć o miejsce w kwalifikacjach do finałowego turnieju o Puchar Davisa.

W miniony weekend polscy tenisiści pokonali w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Inowrocławiu zespół Indonezji 5:0. Po dwa pojedynki w singlu wygrali dla gospodarzy Kamil Majchrzak (ORLEN PZT Team) i debiutujący w reprezentacji Olaf Pieczkowski (ORLEN PZT Team), który już po losowaniu gier zastąpił niedysponowanego Kacpra Żuka (ORLEN PZT Team). Zwycięski punkt na 3:0 zdobył debel Łukasz Kubot i Jan Zieliński (ORLEN PZT Team). 

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!