PZT Polish Tour – tegoroczny cykl ruszył w Gdańsku

Stefania Rogozińska-Dzik
Stefania Rogozińska-Dzik (fot. PZT)

Tegoroczny cykl PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski można uznać za otwarty. We wtorek na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej rozpoczęła go pierwsza edycja turnieju ITF World Tennis Tour rangi W15 (z pulą nagród 15 tys. dol.). A awans do drugiej rundy wywalczyła już pierwsza z 14 Polek w drabince Stefania Rogozińska-Dzik.

Na koniec pierwszego dnia imprezy Rogozińska-Dzik pokonała 6:3, 6:1 inną Polkę, która otrzymała od organizatorów „dziką kartę”, Walerię Daraszuk.

We wtorek rozegrano pięć meczów turnieju głównego. W jednym z nich zawodniczka miejscowego GAT Gdańsk Martyna Mackiewicz, startująca z „dziką kartą”, przegrała w pierwszej rundzie z Włoszką Glorią Ceschi 1:6, 1:6. 

Wtorkowy plan gier dosłownie pękał w szwach, a na pierwszy rzut od wczesnych godzin przedpołudniowych poszły mecze decydującej rundy eliminacji, a po nich pierwsze spotkania głównego turnieju w singlu i deblu.

Na zakończenie eliminacji aż w czterech z ośmiu meczów wystąpiło w sumie pięć Polek, a trzy z nich wywalczyły miejsca w turnieju głównym.

Niespodziankę sprawiła Zuzanna Frankowska, eliminując rozstawioną z numerem 6. Austriaczkę Elenę Karner 4:6, 6:4 i w super tie-breaku 10-8. W środę 18-letnia Polka zagra w pierwszej rundzie z rodaczką Xenią Bandurowską.

Efektowne zwycięstwo bez straty gema odniosła Daria Kuczer (nr 5.) nad Niemką Anastasiyą Kuparevą. Teraz w głównym turnieju Darię czeka spotkanie z rozstawioną z nr 3. Czeszką Denisą Hindovą. 

Trzecią polską zwyciężczynię kwalifikacji wyłonił pojedynek Olgi Gołaś (nr 7.) z Ewą Czapulak, wygrany przez Olgę 7:5, 6:3. Po południu została dolosowana do najwyżej obecnie notowanej Polki w rankingu najlepszych juniorek świata ITF – Zuzanny Pawlikowskiej. To one rozpoczną środową rywalizacje na korcie centralnym już o godzinie 9.30.

Nie powiodło się natomiast Rozalii Gruszczyńskiej, która przegrała we wtorek z Brytyjką Eleanor Baglow (nr 2.) 5:7, 5:7.

W środę rozegrane zostanie pozostałe 11 meczów w głównej drabince singlowej, w tym cztery polskie pojedynki, co oznacza, że co najmniej cztery z nich dołączą do Rogozińskiej-Dzik. Oprócz par Pawlikowska-Gołaś i Frankowska-Bandurowska los jeszcze w dwóch przypadkach skojarzył polskie zawodniczki. Anna Hertel zmierzy się z Marceliną Podlińską, a rozstawiona z nr 4. Gina Feistel zagra z Olivią Bergler.

O miejsce w drugiej rundzie powalczą też Malwina Rowińska z Włoszką Chiarą Catini oraz posiadaczka „dzikiej karty” Daria Górska z turniejową „jedynką” Słowaczką Eszter Meri.

Komplet wyników i plan gier turnieju ITF W15 na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej: https://www.itftennis.com/en/tournament/w15-gdansk/pol/2023/w-itf-pol-01a-2023/order-of-play/

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!