PZT Polish Tour – 6 Polek powalczy o 1/4 finału w Gdańsku

Malwina Rowińska
Malwina Rowińska (fot. Marta Kurzacz)

Sześć polskich tenisistek będzie walczyć w czwartek o awans do 1/4 finału w turnieju ITF World Tennis Tour W15 w Gdańsku (z pulą nagród 15 tys. dol.). Impreza rozgrywana na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej otworzyła tegoroczny cykl PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

Pewne zwycięstwo w pierwszej rundzie odniosła rozstawiona z numerem czwartym Gina Feistel (WKS Grunwald Poznań). Córka byłej tenisistki Magdaleny Mróz-Feistel pokonała 6:1, 6:2 Olivię Bergler (KS Górnik Bytom) startującą z „dziką kartą”.

– Cieszy mnie to zwycięstwo, bo pierwsze mecze w turniejach zawsze są trudne, zwłaszcza jak się jest rozstawioną. Ale dzisiaj nie było problemów z wygraną, jestem zadowolona ze swojej gry. Wiadomo, dobrze jest być rozstawioną w drabince, ale na korcie to nic nie oznacza, bo wiele zależy od tego jak się czujesz danego dnia. Cieszę się, że wspiera mnie tu mama, bo jej opanowanie, gdy na nią patrzę daje mi dużo pozytywnej energii i dodaje pewności siebie – powiedziała Gina Feistel.

W czwartek o miejsce w ćwierćfinale powalczy z najwyżej notowaną na świecie polską juniorką (jest 54. w rankingu ITF Juniors) Zuzanną Pawlikowską (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki). 18-letnia tenisistka PZT Team pokonała w pierwszej rundzie Olgę Gołaś 6:4, 6:7 (3-7), 6:2.  

Bez rozegrania nawet jednej piłki do 1/8 finału awansowała inna 18-latka – Zuzanna Frankowska (CKT Grodzisk Maz.), bowiem Xenia Bandurowska (WKS Grunwald Poznań)  oddała jej mecz walkowerem. Teraz młoda Polka zmierzy się z turniejową „trójką” Czeszką Denisą Hindovą, która w środę wyeliminowała Darię Kuczer 6:1, 6:4.

W 1/8 finału zobaczymy też Annę Hertel (AZS Poznań), która osiągnęła tę fazę po wygranej z Marceliną Podlińską (KS Górnik Bytom) 6:4, 7:6 (7-2). Teraz na jej drodze stanie najwyżej rozstawiona w drabince Słowaczka Eszter Meri, która po południu wyeliminowała posiadaczkę „dzikiej karty” Darię Górską (CKT Grodzisk Maz.) 7:5, 6:0. Polka w pierwszej partii prowadziła 5:4 i nie wykorzystała trzech piłek setowych.

Za to po trzysetowym maratonie pierwszą rundę przeszła Malwina Rowińska (Legia Tenis Warszawa) wygrywając z Włoszką Chiarą Catini 3:6, 6:3, 6:1.  O miejsce w ćwierćfinale zagra ze Słowaczką Salmą Drugdovą (nr 7.).

Już we wtorek drugą rundę w turnieju na kortach GAT Tenis osiągnęła Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom). Jej rywalką będzie w czwartek Litwinka Patricija Paukstyte i to one otworzą rywalizację na korcie centralnym o godzinie 9.30.

Komplet wyników i plan gier turnieju ITF W15 na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej: https://www.itftennis.com/en/tournament/w15-gdansk/pol/2023/w-itf-pol-01a-2023/order-of-play/

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!