Rewanż udany! Jan Zieliński pokonał mistrza Australian Open

Jan Zieliński - NMP
Jan Zieliński (fot. PZT)

Jan Zieliński i Hugo Nys rozpoczęli zmagania w Challengerze 175 w Phoenix od zwycięstwa z parą Rinky Hijikata i Luke Saville.

Spotkanie miało rozpocząć się dzień wcześniej, ale opady deszczu uniemożliwiły jego rozegranie. Mecz rozpoczął się kilkanaście minut po godzinie 10:00 czasu lokalnego, ale wczesna pora nie przeszkodziła Polakowi i Monakijczykowi w dobrym wejściu w ten pojedynek. Nys i Zieliński rozpoczęli grę od serii czterech gemów wygranych z rzędu, a następnie utrzymali pewnie przewagę i wygrali pierwszego seta 6:2.

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana, choć to polsko-monakijski duet cały czas miał do powiedzenia więcej i był w stanie stwarzać sobie kolejne okazje. W końcu przy stanie 4:4 rozstawieni gracze odebrali podanie przeciwnikom, a następnie zakończyli starcie przy własnym serwisie. Dla turniejowych „dwójek” to połowiczny rewanż za finał tegorocznego Australian Open, w którym lepszy okazał się Hijikata. Wówczas u jego boku grał jednak inny reprezentant Australii, Jason Kubler.

Przeciwnikami Nysa i Zielińskiego w ćwierćfinale będą Hans Hach Verdugo i Denis Kudla lub Alex Lawson i Hunter Reese.