Rozpoczynamy tydzień poprzedzający Australian Open – garść analiz na poniedziałek [ANALIZA by Szymon]

Nao Hibino (fot. Keith Allison / flickr.com)

W drugim tygodniu nowego sezonu tenisiści przystąpią między innymi do rywalizacji w Sydney, Adelajdzie oraz kwalifikacjach do Australian Open. Będziemy świadkami występów naszych reprezentantów oraz powrotu do gry po dłuższej przerwie Nicka Kyrgiosa. Spora liczba turniejów oznacza również wiele meczów, z których postaram się napisać kilka fajnych i treściwych analiz.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Katarzyna Kawa vs. Nao Hibino

Katarzyna Kawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Australian Open podejmie Nao Hibino. Tenisistki miały okazję mierzyć się ze sobą kilka dni temu w eliminacjach do turnieju w Melbourne i wtedy lepsza okazała się Japonka 6:3, 6:0. Polka nie potrafiła znaleźć recepty na solidniejszą, ale co najważniejsze zdecydowanie bardziej regularną rywalkę, która w wielu przypadkach grała na przeczekanie i cierpliwie przebijała – czekając na błąd Kawy. Co prawda, przygoda Nao z tym turniejem nie potrwała zbyt długo, bo później dostała walkowera od Danki Kovinic, ale w pierwszej rundzie turnieju głównego, mocniejsza od niej okazała się Madison Brengle. Los skojarzył obie zawodniczki ponownie i na jaki przebieg meczu możemy liczyć? Nasza reprezentantka jest bez wątpienia już na tyle doświadczoną zawodniczką, że potrafi wyciągać wnioski z takich porażek i na kolejne spotkanie wychodzić z innym planem taktycznym oraz nastawieniem mentalnym, ale czy to wystarczy na to, aby nagle podnieść poziom swojej gry o tyle, aby pokonać bardziej utytułowaną rywalkę? Uważam, że nie. Japonka od kilku lat regularnie występuje w turniejach głównych imprez wielkoszlemowych, jest wszechstronniejszą tenisistką niż Kasia i na pewno ma więcej narzędzi po swojej stronie, aby po raz drugi w przeciągu kilku dni odnieść zwycięstwo nad Polką. Myślę, że na spokojnie można próbować nawet handicapu gemowego w stronę Japonki, ponieważ kurs na jej wygraną w meczu znacząco leci w dół.

Typ: Nao Hibino wygra
Kurs: 1,36 (forBET)

Ekaterina Alexandrova / Natela Dzalamidze vs. Isabella Bozicevic / Alexandra Osborne

W rozgrywkach deblowych w Sydney odbędą się dwa mecze i to dwa mecze, w których faworytki do zwycięstwa są dość oczywiste. Alexandrova/Dzalamidze oraz Aoyama/Shibahara wychodzą na dwa australijskie deble z dzikimi kartami, ale są to deble, które stworzone są ze słabych tenisistek, a swój występ w tym turnieju zawdzięczają głównie temu, że bardziej perspektywiczne Australijki dostały dzikie karty do kwalifikacji Australian Open. Oglądałem w akcji Bozicevic, Osborne, Bai oraz Smith i naprawdę żadna z tych dziewczyn nie prezentuje poziomu, który byłby w stanie stworzyć jakieś większe zagrożenie dla uznanych już nazwisk w tourze. Osobiście idę w 2:0 u Rosjanek, choć uważam, że Aoyama/Shibahara również powinny to spotkanie wygrać bez straty seta, bo naprawdę musiałyby się bardzo postarać, aby podarować takim przeciwniczkom jakąś partię.

Typ: Ekaterina Alexandrova / Natela Dzalamidze 2:0
Kurs: 1,58 (forBET)

Viktor Durasovic vs. Harri Heliovaara

Ze spotkań ATP jeżeli chodzi o kwalifikację Australian Open to podoba mi się Radu Albot, ale ten kurs niestety podobnie jak w przypadku Hibino znacząco się obniża, więc znalazłem fajną alternatywę, w którą bardzo wierzę, a jest nią Viktor Durasovic. Szczerze mówiąc jeżeli ktoś powiedziałby mi jeszcze jakieś pół roku temu, że Norweg to będzie zawodnik, którego będę widzieć w roli olbrzymiego faworyta w spotkaniu o wejście do głównej drabinki turnieju ATP to bym wyśmiał, ale tenis kocha zaskakiwać i tym razem również jest tego najlepszy przykład. Durasovic podejmie Harriego Helliovaare, który może grać w turnieju singlowym przez to, że Facundo Bagnis dostał się do drabinki głównej, a Fin był chętny do zastąpienia go w meczu ze Stathamem. Harri zdecydowanie stawia na grę deblową i singiel to coś, do czego podchodzi już bardziej okazjonalnie i rekreacyjnie. Nie chcę przez to powiedzieć, że wyjdzie na kort i odda mecz Norwegowi za darmo, ale biorąc pod uwagę, że Durasovic w ostatnich kilkunastu dniach mierzył się z naprawdę fajnymi nazwiskami i na ich tle prezentował się całkiem dobrze to dla mnie faworyt tego meczu jest tylko jeden.

Typ: Viktor Durasovic wygra
Kurs: 1,40 (forBET)


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.