Rusza Tenis by Dawid Cup IX! Rozlosowano grupy i terminarz spotkań. 

Świerczewo - tenis
Towarzystwo Tenisowe "Świerczewo" (fot. Krzysztof Jagodziński)

Przed nami ostatni tegoroczny turniej Tenis by Dawid Cup. Dziewiąta edycja odbędzie się w Poznaniu czyli w lokalizacji, którą większość zawodników bardzo dobrze zna. Czy zawody storpeduje deszcz? Miejmy nadzieję, że nie i zrobimy wszystko by zawody zostały zakończone w niedzielny wieczór.

Jak zawsze postaramy się, by impreza stała pod każdym względem na jak najwyższym poziomie, a Was zachęcamy do uczestnictwa! Z niedzielnych gier zostanie przeprowadzona transmisja LIVE, a nad przebiegiem turnieju czuwać będzie licencjonowany sędzia.

Rywalizacja już standardowo potrwa dwa dni (sobota i niedziela), a zawodnicy I- i II-ligowi rozpoczną zmagania w sobotę i to już od 9.00 rano. Faza pucharowa oraz cały turniej kobiet odbędzie się w niedzielę. W I lidze awans do fazy pucharowej (1/4 finału) uzyskają zwycięzcy grup oraz trzech najlepszych zawodników z II miejsc. W II lidze awans do 1/8 finału uzyskają zwycięzcy grup oraz dwóch najlepszych graczy z II miejsc. Pierwotnie w planach była 1/16 finału, lecz przez niepewną aurę zdecydowaliśmy skrócić zmagania. Wśród kobiet z grupy wyjdą po dwie zawodniczki. Każdy rozegra minimum dwa mecze w turnieju, a porażka nie oznacza odpadnięcia z turnieju.

Ponadto najlepsza czwórka z każdej kategorii zakwalifikuje się do Ogólnopolskiego Finału Letnich Mistrzostw PLT! Zawody sędziować będzie ponownie Mateusz Gębka. Każdy uczestnik turnieju otrzyma pakiet startowy, w tym posiłek oraz napoje. 

W niedzielę turniej transmitowany będzie na żywo na kanale Youtube (TUTAJ)! Zachęcamy do zostawienia subskrypcji. Spotkania z kortu głównego skomentuje Mateusz Stańczyk.

Grupy:

I liga

Awans do ćwierćfinałów uzyskają zwycięzcy grup oraz dodatkowo trzech najlepszych graczy z drugich miejsc. Drabinka determinowana będzie na podstawie rankingu wyników zbiorczych fazy grupowej, tj. #1=#8, #4-#5, #3-#6, #2-#7.

II liga

Awans do 1/8 finału uzyskają zwycięzcy grup oraz dodatkowo dwóch graczy z drugich miejsc. Pod kątem awansu graczom z grup czteroosobowych nie będzie liczył się mecz z najsłabszym uczestnikiem tej grupy. Drabinka determinowana będzie na podstawie rankingu wyników zbiorczych fazy grupowej, tj. #1-#16, #8-#9, #4-#13, #5-#12, #3-#14, #6-#11, #2-#15, #7-#10.

Terminarz spotkań (sobota):

Wyniki na bieżąco będą ukazywać się na stronie Polskiej Ligi Tenisa!

Sponsorzy turnieju:

Patroni medialni:

  • Polski Tenis Portal
  • Z kortu – informacje tenisowe
  • Tenis Klub
  • Tenis Magazyn
forbet baner

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!