LOTOS PZT Polish Tour w Bydgoszczy i Poznaniu

Bednarz - PZT
Zuzanna Bednarz (fot. PZT)

Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa GAT) jako jedyna z polskich tenisistek wystąpi w 1/4 finału turnieju ITF W15 Fale Loki Koki Tennis Cup w Bydgoszczy, ostatniej kobiecej imprezie w tegorocznym LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022. Daniel Michalski (LOTOS PZT Team/WKT Mera Warszawa) będzie największą gwiazdą przyszłotygodniowego ITF M25 Talex Open w Poznaniu.

Ewald to jedna z najbardziej utalentowanych polskich juniorek. W czwartek awansowała do ćwierćfinału po wygranej 6:4, 6:1 z Czeszką Karoliną Kubanovą i jutro będzie walczyć o miejsce w półfinale z jej rodaczką Lindą Klimovicovą, rozstawioną z numerem czwartym.

W sumie w 1/8 finału wystąpiły cztery Polki, ale poniosły porażki w drugiej rundzie. Najbliżej awansu była Zuzanna Bednarz (KS Górnik Bytom), która przegrała zacięty trzysetowy pojedynek z turniejową „dwójką” Słowaczką Katariną Kuzmovą 2:6, 7:6 (7-2), 4:6. Natomiast Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom) i Olga Gołaś nie zdołały swoim przeciwniczkom urwać seta.

Porażkę w singlu Rogozińska-Dzik zrekompensowała sobie awansem do półfinału w grze podwójnej, w której występuje z Walerią Olianowską. W czwartek pokonały Ewald i Adę Piestrzyńską (AT Masters Radom) 6:2, 6:0 i teraz na ich drodze stanie słowacko-czeski duet Kuzmova i Julie Struplova, najwyżej rozstawiony w drabince.

Wyniki: TUTAJ

W czwartek odbyła się konferencja prasowa przed XXIII Międzynarodowymi Mistrzostwami Wielkopolski – Talex Open, które zostaną rozegrane w przyszłym tygodniu na kortach AZS Poznań. Po raz pierwszy w historii tej imprezy turniejową „jedynką” w singlu będzie Polak. A będzie nim tenisista LOTOS PZT Team Daniel Michalski, tegoroczny złoty medalista lipcowych Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu.

Więcej: TUTAJ

W tym tygodniu tenisiści rywalizują w challengerze ATP90 Kozerki Open, rozgrywanym na twardych kortach pod Grodziskiem Mazowieckim. Impreza ta, podobnie jak Talex Open, zaliczane są do 4. edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!