Typ na 23.10.

WTA Finals Singapur
Wozniacki C. – Kvitova P.

Drugi mecz finałowego turnieju sezonu wśród kobiet, który ostatni raz odbywa się w Singapurze. Zawodniczki znajdują się w grupie białej i przegrały swoje pierwsze spotkania. Dunka przegrała w dwóch setach z bardzo dobrze dysponowaną Karoliną Pliskovą, która grało bardzo pewnie. Co ciekawe nie dała się ani razu przełamać i obroniła wszystkie 10 na 10 bp. Jednak gorsze wrażenie sprawiła Petra Kvitova, która została zdetronizowana przez Elinę Svitolinę. Ukrainka przeszła w tym sezonie metamorfozę, jeśli chodzi o jej ciało i tym samym wiele straciła, a w efekcie musiała zmodyfikować swój styl gry. Mimo to wystarczyło to na Czeszkę, która grała bardzo pasywnie i popełniała wiele niewymuszonych błędów. Ponadto nie pomagał jej serwis, gdyż pierwsze jak i drugie podanie nie sprawiało większego wrażenia na rywalce. Warto też wspomnieć, że ostatnie miesiące dla Kvitovej nie są zbyt dobre, gdyż od US Open wygrała zaledwie jeden mecz (vs Aleksandra Krunic). Z kolei forma Wozniackiej w ostatnim czasie zwyżkowała, co potwierdziła wygranym turniejem w Pekinie. Dodatkowym argumentem przemawiającym za Dunką jest fakt, iż nawierzchnia w Singapurze jest bardzo wolna i faworyzuje zawodniczki defensywne, a taką na pewno jest Carolina. Petra z kolei stara się grać szybko i ofensywnie, co może być tutaj zgubne (podobnie jak cztery lata temu) i będzie musiała uzbroić się w cierpliwość.
Zawodniczki w oficjalnych spotkaniach zagrały ze sobą już 14 razy i tylko 5 z nich wygrała Dunka, więc na pewno nie jest to optymistyczna statystyka. Ponadto cztery ostatnie mecze wygrała Czeszka i Dunka posmakowała zwycięstwa po raz ostatni w 2014 roku. Właśnie cztery lata temu, na tym korcie wygrała Wozniacki, która oddała Kvitovej zaledwie pięć gemów.
Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że po pierwszych dwóch dniach faworytki nie wygrały żadnego spotkania, więc liczę na przełamanie tej serii w tym spotkaniu.

Typ: Wozniacki wygra @1,71