Skład PZT Team w 2023 roku się rozrasta [LISTA NOMINOWANYCH]

PZT TEAM (grafika: PZT)

PZT Team, program Polskiego Związku Tenisowego współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, się rozrasta. Przedstawiamy aktualny skład Teamów A i B.

Powołania do Teamu A otrzymało 12 zawodników i zawodniczek, a jego skład to ciekawa mieszanka doświadczenia i młodości. Znaleźli się w nim finalista wielkoszlemowego Australian Open 2023 w deblu Jan Zieliński (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), Magdalena Fręch i Weronika Falkowska (obie KS Górnik Bytom), Kacper Żuk (CKT Grodzisk Maz.) i Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa).

Już w styczniu, w Warszawie, z rąk Prezydenta Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) Davida Haggerty’ego, nominacje odebrali: Maja Chwalińska (BKT Advantage Bielsko-Biała), Maks Kaśnikowski (CKT Grodzisk Maz.), Martyn Pawelski (KS Górnik Bytom) i Olaf Pieczkowski (KT Jakubowo-Olsztyn).

Z najwyższego poziomu finansowania w ramach PZT Team A skorzystają w tym roku także półfinalista juniorskiego Australian Open Tomasz Berkieta (Legia Warszawa), ćwierćfinalistka Weronika Ewald Gdańska Akademia Tenisowa GAT) oraz Olivia Lincer (Redeco Wrocław). Podstawą do wyłonienia uczestników programu jest decyzja ekspercka oparta na uwzględnieniu osiąganych aktualnych wyników sportowych oraz aktualnych możliwości finansowych.

Natomiast ze wsparcia w ramach Teamu B skorzysta w obecnym sezonie 32 osób, a większość stanowią młodzi tenisiści w tym po raz pierwszy zawodnicy poniżej 14-roku życia. Najmłodsi w tym gronie są: Jan Urbański, Oliwia Sybicka, Barbara Kostecka, Jan Skrzyński i Maksymilian Kwiatkowski, którzy w ostatni weekend wywalczyli srebrne medale w Drużynowych Mistrzostwach Europy – Tennis Europe Winter Cups 2023.

PZT Team to program prowadzony i finansowany przez Polski Związek Tenisowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki od roku 2019 (2019-2022 jako LOTOS PZT Team, od sierpnia 2022 jako ORLEN PZT Team). Jest skierowany do tenisistek i tenisistów, którzy już mają na swoim koncie sukcesy w międzynarodowym Tourze, jak i do utalentowanej młodzieży tenisowej, szczególnie zawodników, którzy są na etapie przechodzenia z juniorskich turniejów do seniorskiego Touru.

Zachęcamy potencjalnych Partnerów i Sponsorów do wsparcia programu, do współpracy najlepszymi polskimi tenisistami i tenisistkami. Szczegółowy Regulamin Programu PZT Team znajduje się na stronie pzt.pl.

Skład PZT Team w roku 2023:

Team A

Magdalena Fręch

Maja Chwalińska

Weronika Falkowska

Kacper Żuk

Daniel Michalski

Maksymilian Kaśnikowski

Olaf Pieczkowski

Martyn Pawelski

Olivia Lincer

Weronika Ewald

Tomasz Berkieta

Jan Zieliński.

Team B

Martyna Kubka

Katarzyna Kawa

Xenia Bandurowska

Szymon Kielan

Piotr Matuszewski

Karol Drzewiecki

Szymon Walków

Monika Stankiewicz

Malwina Rowińska

Zuzanna Pawlikowska

Daria Górska

Oliwia Bergler

Zuzanna Bednarz

Nadia Kulbiej

Amelia Paszun

Antonina Czajka

Dominika Podhajecka

Barbara Straszewska

Maja Pawelska

Goran Zgoła

Jakub Jędrzejczak

Alan Ważny

Bruno Kokot

Mateusz Lange

Leo Zaorski

Filip Kosiński

Inka Wawrzkiewicz

Jan Urbański

Oliwia Sybicka

Barbara Kostecka

Jan Skrzyński

Maksymilian Kwiatkowski

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!