Typ na 25.04.

WTA Stuttgart
Halep S. – Rybarikova M.

Spotkanie w mocno obsadzonym turnieju WTA w Stuttgarcie na nawierzchni ziemnej (w hali), pomiędzy liderką rankingu Simoną Halep i Słowaczką Magdaleną Rybarikovą. Simona w roli liderki zazwyczaj radzi sobie przeciętnie, a jak grała mecze, którego stawką był awans na pozycję liderki często się gubiła i nieoczekiwanie przegrywała. Rumunka w pierwszej rundzie miała wolny los, a rywalka w poniedziałek ograła faworyzowaną Darię Kasatkinę i to bardzo pewnie. Słowaczka grała bardzo dobrze i bez większych problemów ograła Rosjankę, która rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze. Simona w weekend rozegrała dwa mecze w Fed Cup, lecz jej styl pozostawił sporo do życzenia, ponieważ straciła seta z co najmniej klasę słabszą Golubic i to przegrywając go 1-6, a meczu z Patty Schnyder nawet nie warto analizować, ponieważ Szwajcarka lata chwały ma daleko za sobą i był to bardziej gest kapitana w stronę weteranki, że zagrała w tym meczu. Magdalena to niewątpliwie doświadczona i utalentowana zawodniczka, lecz bardzo kontuzjogenna. Zawodniczki grały ze sobą już pięć razy, lecz dwa spotkania Słowaczka musiała poddać przez kontuzję, więc tak naprawdę rozegrały trzy mecze w pełnym wymiarze i aż dwa z nich wygrała Magdalena. Dlatego trzeba stwierdzić, że Słowaczka jest dość niewygodną rywalką dla Rumunki. Po tym co pokazują obie zawodniczki w ostatnim czasie myślę, że Rybarikova powalczy o coś więcej, tym bardziej, że nie ma nic do stracenia i podejdzie do tego starcia w roli underdoga. Przed rokiem Simona zakończyła udział w turnieju na półfinale odpadając z Siegemund, z którą także odpadła rok wcześniej. Dla Rybarikovej jest to dopiero drugi start w tym turnieju po wielu latach. Handicap gemowy jest dość wysoki, ale Słowaczka nie może sobie pozwolić na wysoką porażkę w którymś z setów, chyba, że sama wygra seta.

Rybarikova +6,5 gema @1,5

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.