Świątek w półfinale! Polka ograła Pegulę w dwóch setach.

Iga Świątek - Jessica Pegula - Roland Garros 2022
Iga Świątek (fot. Peter Menzel / Flickr)

Iga Świątek pokonała Jessicę Pegulę 6:3, 6:2 i awansowała do półfinału Rolanda Garrosa. O finał zagra z Darią Kasatkiną.

Świątek zagrała świetny mecz, od początku przejmując inicjatywę. Polka zaczęła od przełamania choć chwilę później straciła serwis ze stanu 40:0. Po długim trzecim gemie, w którym to Amerykanka przechyliła szalę na swoją korzyść.

Zacięte spotkanie trwało do stanu 3:3. Wtedy to Polka przełamała rywalkę dwukrotnie, sama utrzymując bardzo ważny ósmy gem.

Świątek wygrała 6:3 posyłając aż 19 winnerów przy 16 niewymuszonych błędach. Dla porównania Amerykanka zdobyła siedem punktów po wygrywających uderzeniach przy 14 niewymuszonych błędach.

W drugim secie to nasza zawodniczka pierwsza musiała bronić się przed przełamaniem, jednak utrzymała podanie a następnie przełamała Pegulę.

Później była już niezagrożona przy własnym podaniu, a sama przełamała rywalkę przy stanie 5:2 i tym samym zaliczyła swoje 33. zwycięstwo z rzędu. Do rekordu Venus Williams z XXI wieku brakuje jej tylko dwóch meczów

Pegula była najwyżej rozstawioną zawodniczką, która oprócz Igi pozostała w turnieju. Amerykanka pozostała też najlepszą tenisistką, z którą turniejowa “jedynka” miała szansę się mierzyć w Paryżu

O finał Świątek zagra z Darią Kasatkiną, która dziś pokonała Veronikę Kudermetovą 6:4, 7:6(5). To będzie czwarte starcie tych pań w tym roku. Poprzednio wszystkie mecze wygrała Polka.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!