Skandynawski pojedynek o półfinał Roland Garros! Ruud vs. Rune – typy na mecz [ANALIZA]

Casper Ruud - Roland Garros
Casper Ruud (fot. mirsasha / flickr.com)

Spotkanie, które można śmiało określić mianem szlagieru północnej Europy, a możliwe, że w kolejnych latach będziemy mówić i pisać o skandynawskim klasyku. Wszystko na to wskazuje, ponieważ Casper Ruud już od jakiegoś czasu należy do szerokiej czołówki, szczególnie na mączce, a Holger Rune notuje rekordowe skoki rankingowe i już od przyszłego poniedziałku zamelduje się w czołowej trzydziestce. Gdzie jest jego sufit możliwości? Na te pytanie poznamy odpowiedź w najbliższych latach.

Casper Ruud vs. Holger Rune

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Faworytem bukmacherów jest Norweg, choć nie są to kursy, które mówiłyby, że zobaczymy tutaj pogrom. Notowania w okolicach 1,5 to często pułapka i w sumie nie ma co się dziwić, ponieważ Holger Rune rozgrywa najlepszy turniej w karierze, co w żadnym wypadku nie jest dziełem przypadku czy chwilowego wzrostu formy. Duńczyk już od jakiegoś czasu pokazuje sporo jakości, szczególnie na nawierzchni ziemnej, czego efektem były bardzo dobre starty w Monte Carlo, Monachium oraz Lyonie. W Niemczech sięgnął po swój pierwszy tytuł w głównym cyklu ATP. Rune gra tenis widowiskowy, niekonwencjonalny i co ważne skuteczny. W całym turnieju stracił tylko jednego seta, w ostatnim meczu ze Stefanosem Tsitsipasem. Wcześniej także bez większych problemów wyeliminował Shapovalova, Laaksonena i Gastona. Niestety pierwsi dwaj są w znacznie słabszej formie, a Gaston zwyczajnie zagrał słabo i zabrakło mu argumentów na ofensywny tenis rywala. Oczywiście wygranej z Grekiem nie można zlekceważyć i należy ją docenić. Jednak uważam, że na ten moment Ruud gra bardziej jakościowy tenis. Gdyby nie set kryzysu to ograłby bardzo pewnie naszego Huberta Hurkacza i właśnie na takie momenty musi liczyć dzisiaj underdog. Oczywiście trzeba pamiętać, że Ruud tracił sety z Tsongą czy Sonego, ale trzeba też oddać tym zawodnikom, że do pewnego momentu grali bardzo dobrze, odważnie i ofensywnie. Norweg to już doświadczony zawodnik i to na pewno będzie procentować. Należy do tego dodać bardzo dobre przygotowanie fizyczne, czego nie można z całą pewnością stwierdzić o Rune, który już miewał mecze, które przegrywał właśnie przez ten element (np. Norrie w Lyonie). Warto wspomnieć, że Rune praktycznie od razu po Lyonie przystąpił do gry w wielkim szlemie, więc to może mieć jakieś minimalne znaczenie pod kątem świeżości. Zauważyłem też dość często utyka, ale mimo to wygrywa, więc nie uznawałbym tego jako ważnego argumentu. Osobiście bardzo podoba mi się gra Caspera, także pod względem mobilnym – rusza się znakomicie i perfekcyjnie czytał zamiary rywali, choć z małych gierkach pod siatką ma jeszcze trochę do poprawy i tutaj Rune może mieć lekką przewagę. Obaj są w wysokiej formie, ale nieco bliżej mi do Norwega, choć nie wykluczam większej liczby setów niż 3. Na koniec należy przytoczyć bilans bezpośredni, który wynosi 3-0 na korzyść Ruuda, a Rune jeszcze ani razu nie urwał seta. Czy to czas na przerwanie serii? Bardzo możliwe. Już ostatnio, w Monte Carlo był tego bardzo bliski i widać, że robi ciągły progres.

Typ nr 1: Casper Ruud wygra
Kurs: 1,46 (forBET)

Typ nr 2: powyżej 7,5 przełamań w meczu
Kurs: 1,75 (forBET)

Na naszej stronie znajdziecie dwie promocje na trwające Roland Garros:


Ponadto na naszej stronie zawsze możesz znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 3150 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Zakład bez ryzyka do 1100 PLN od I depozytu
  • Bonus 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo od II depozytu
  • 30 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

forbet baner

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. 

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.