Szymon Walków zagra o ćwierćfinał ATP Sydney i potwierdzenie pozycji w TOP 100! [ANALIZA]

Szymon Walków (fot. poznanopen.pl)

Ostatnio dwa razy analizowałem dla was spotkania Jana Zielińskiego, więc w ramach kontynuacji pod lupę wezmę mecz Szymona Walkowa czyli jego etatowego partnera. Zawodnicy jak już wspominałem ostatnim razem, chwilowo się rozdzielili, by szukać punktów w turniejach głównego cyklu. Janek zdążył odpaść w boju o ćwierćfinał, a Szymon właśnie o niego zagra. Jednak zadanie będzie jeszcze trudniejsze niż miał jego przyjaciel, a pomoże mu w nim Jiri Vesely. Zapraszam na kilka słów analizy!

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Jiri Vesely / Szymon Walków vs. Robert Farah / Juan-Sebastian Cabal

Zacznę od omówienia pary czesko-polskiej i od razu zaznaczę, że nie będę szukać na siłę argumentów w ich stronę, ponieważ na ten moment raczej są gorszą parą pod wieloma względami, jeśli nie pod wszystkimi. Szymon Walków dopiero raczkuje na poziomie ATP Tour, ale ambicje i potencjał ma spokojnie na ten poziom i liczę, że jak wejdzie na stałe do TOP 100 (na to się zanosi), to na spokojnie się tutaj zadomowi. Szymon ma umiejętności w grze na małe pola i pod siatką, a ponadto jest bardzo mobilny. Z kolei Jiri to gracz leworęczny i jego bronią jest serwis oraz gra zza linii końcowej. Do tego posiada ogromne doświadczenie, choć w deblu nigdy nie osiągał znakomitych wyników. Kluczem by powalczyć w tym meczu będzie wysoki procent pierwszego podania, ponieważ bez tego raczej trudno będzie wytrzymać ciśnienie w wymianach. Na plus na pewno fakt, że skazywani są na łatwą porażkę, więc nie mają nic do stracenia i mogą pokazać pełnię umiejętności. Ponadto zaliczyli udane przetarcie w I rundzie, ogrywając po super tb doświadczoną parę Molchanov/Vasilevskiy – obaj zawodnicy nie grają ze sobą może za często, ale ogólnie to całkiem przyzwoici debliści. Co ciekawe Szymon Walków ma dobre wspomnienia związane z Kolumbijczykami, ponieważ wraz z Hubertem Hurkaczem ograli tę parę i to dość niedawno, bo w I rundzie US Open 2021.

Cabal i Farah to obecnie ex aequo numery 10 rankingu deblowego, choć każdy pamięta, że jeszcze niedawno byli liderami. Sezon 2021 był ich najgorszym od około czterech lat, co też wynikało z kilku ich absencji, ale też słabszej dyspozycji, która przełożyła się tylko na trzy triumfy w deblowe i to w turniejach niższej rangi czyli ATP 250 i 500. Zabrakło finałów wielkoszlemowych i szybko odpadali z Australian Open i US Open, a na Roland Garros osiągnęli jedyny półfinał w sezonie na GS. W efekcie dość wyraźnie spadli i są bliscy wypadnięcia poza TOP 10. Jak już wspominałem mają rachunki do wyrównania z Walkowem, co będzie dodatkowym smaczkiem tego meczu. Warto też dodać, że Kolumbijczycy nie zagrali jeszcze żadnego meczu od listopada ubiegłego roku, więc absencja jest dość długa i istnieje szansa, że będą jeszcze nieco „zardzewiali”. Obaj są wyraźnie starsi od Polaka i Czecha, co akurat w deblu ma znikome znaczenie, ale gra w tak trudnym klimacie ma na pewno jakiś wpływ na jakość uderzeń i ogólną świeżość na korcie. Z drugiej strony kolumbijski klimat jest raczej bliższy australijskiemu, niż ten ze środkowej Europy. Warto zaznaczyć, że imprezą docelową dla Cabala i Faraha będzie niewątpliwie Australian Open, na którym powalczą o poprawienie wyniku sprzed roku, który był zdecydowanie poniżej oczekiwań. Ciężko przewidzieć jak będą wyglądać faworyci, ale nie zdziwię się jak będą mieć swoje problemy. W ubiegłym sezonie oglądałem kilka ich spotkań i mieli także fatalne momenty, co nie zawsze wykorzystywali rywale.

Reasumując moje rozważania, szanse na zwycięstwo pary Vesely/Walków są dość niskie, ale oczywiście istnieje szansa i trzeba mieć wiarę do samego końca, a przecież nie trzeba daleko szukać. Podczas US Open Walków i Hurkacz zrobili to i sprawili ogromną sensację. Teraz byłaby to także niespodzianka, a wątpię, by znów ziścił się taki scenariusz, więc wybieram kierunek gemowy, który i tak uznaje za dość życzeniowy. Potencjał w tej parze oczywiście jest, ale na pewno będzie brakować jeszcze wielu detali, bo Szymon nie jest ograny na tym szczeblu, a bez pewnego podania będzie ciężko o nawiązanie równorzędnej walki. Oczywiście osobne pytanie jakie należy sobie zadać to: w jakiej formie będzie kolumbijska para? Mamy początek sezonu i jeśli spojrzymy w rezultaty to już mieliśmy kilka sensacji z odpadnięciem pary Ram/Salisbury na czele, którzy mierzyli się z mało znaną parą – Addison/Fancutt, którzy nie mają żadnych osiągnięć na poziomie choćby ATP Challenger, a Addison nie mieści się nawet w TOP 1000 rankingu deblistów. To tylko w ramach ciekawostki i podkreślenia, że w tenisie nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego nie należy skreślać Czecha i Polaka. Proponuję typ na liczbę gemów, który powinien zostać pokryty w przypadku chociaż jednego wyrównanego seta. Myślę, że na to stać underdogów i Janek oficjalnie zamelduje się w TOP 100 rankingu deblistów i nieco podgoni Jana Zielińskiego. Trzymajcie kciuki za udany występ!

Typ: powyżej 18,5 gema
Kurs: 1,55 (forBET)

Oferta dodana na nasze życzenie – forBET

Powyższy typ oraz pozostałe linie gemowe są dostępne tylko w ofercie forBET, ponieważ zostały dodane na nasze życzenie, dzięki naszej współpracy. Każdy użytkownik może poprosić o swój typ! Wystarczy wejść do naszej otwartej grupy i znaleźć odpowiedni post. Bukmacher rozpatrzy każdą propozycję.

Post z typami na Wasze życzenie w grupie Tenis by Dawid

Do grupy może dołączyć w każdej chwili klikając TUTAJ


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. 

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.