Victoria Azarenka za mocna dla Igi Świątek

Victoria Azarenka pokonała Igę Świątek w trzeciej rundzie US Open.

Wszyscy polscy kibice tenisa czekali na ten mecz. Iga Świątek, ostatnia polska tenisistka w tegorocznym US Open, mierzyła się z Victorią Azarenką o udział w czwartej rundzie turnieju w Nowym Jorku. Do tej pory Polka dwukrotnie zagrała w czwartej rundzie w Wielkich Szlemach.

Iga Świątek wyszła na ten mecz, jak na wojnę. Konsekwentnie od pierwszej do ostatniej piłki grała ofensywnie, agresywnie. Plan był prosty – nie dać się zepchnąć daleko za linię końcową i nie dać grać Azarence swojego tenisa. To jednak nie wystarczyło. Azarenka, która w zeszłym tygodniu w Nowym Jorku zdobyła swój pierwszy tytuł od czterech lat, przetrwała napór Igi.

W trwającym ponad półtorej godziny meczu, Świątek posłała 27 uderzeń kończących i 25 niewymuszonych błędów. Azarenka skończyła mecz z dodatnim bilansem 25/19. Głównym szwankującym elementem w grze Polki był serwis. Świątek po drugim podaniu zdobyła zaledwie 29% punktów. Iga wygrała zaledwie dwa z dziewięciu gemów serwisowych.

W czasie meczu dało się odczuć, że Polka jest zdenerwowana i nie jest w stanie opanować emocji. Świetne winnery przeplatała prostymi błędami. Kluczowy dla losów pierwszej partii okazał się przestrzelony forhend przy 5-4 30-15*.

W 1/8 finału Victoria Azarenka zagra z Karoliną Muchovą. Czeszka w meczu z Soraną Cirsteą obroniła trzy piłki meczowe i wygrała 6-3, 2-6, 7-6(7).

Punkt turnieju

Rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Marton Fucsovics zdobył wczoraj punkt turnieju. Takie zagrania znamy choćby z repertuaru Rogera Federera. Nie wiemy co musiałoby się zdarzyć, żeby któryś tenisista przebił wczorajszą wymianę Węgra z Francesem Tiafoe. Nie będziemy tego opisywać, to trzeba po prostu zobaczyć.

Mladenovic i Babos wykluczone z turnieju

Najwyżej rozstawione deblistki, Kristina Mladenovic i Timea Babos, zostały wykluczone z turnieju. Organizatorzy, jako przyczynę, podali, że Kristina Mladenovic miała kontakt z zarażonym koronawirusem Benoit Paire. W oficjalnym komunikacie nie padło nazwisko francuskiego tenisisty, ale od kilku dni już wiadomo, że Paire był zarażony.

Podobny los podzieliłby Adrian Mannarino, gdyby awansował do kolejnej rundy. Benoit Paire również miał kontakt z Mannarino. Po wycofaniu Kristiny Mladenovic i Timei Babos pojawiły się głosy, który krytykowały organizatorów US Open. Dlaczego Adrian Mannarino dzień wcześniej mógł zagrać z Alexandrem Zverem, a Mladenovic i Babos już nie? Przypominamy, że mecz Zvereva z Mannarino był opóźniony o dwie i pół godziny. Pisaliśmy o tym w poprzednim artykule.


Pamiętajcie, że cały turniej US Open możecie obstawiać u naszych partnerów. Wszystkie aktualne promocje, przygotowane specjalnie dla naszych czytelników, znajdziecie w zakładce Bukmacherzy. Dyskusja o US Open, innych turniejach oraz o tenisie przez cały rok w naszej grupie. Zapraszamy do dołączenia.