Wraca tenis na trawie. Wśród zaproszonych Roger Federer i Angelique Kerber.

Roger Federer

Już wkrótce będziemy mogli zobaczyć na berlińskich kortach wielkie gwiazdy tenisa. Niemiecka firma bett1 Open, planuje w lipcu zorganizować dwa turnieje pod szyldem bett1ACES. Jeden na korcie trawiastym, drugi na korcie twardym.

Jak poinformował dziennikarz tenisowy, Michał Samulski, firma bett1ACES zorganizuje w lipcu dwa turnieje w Berlinie. Pierwszy turniej odbędzie się na korcie trawiastym na stadionie im. Steffi Graf. Planowany start turnieju to 13 lipca, a cała impreza ma potrwać dwa dni. 17 lipca ma rozpocząć się drugi turniej, także dwudniowy, tym razem na kortach twardych. Wydarzenie ma odbyć się na lotnisku Tempelhof w Berlinie.

Według informacji, które przekazał Michał Samulski, udział mają wziąć m.in.: Dominic Thiem, Nick Kyrgios czy Alexander Zverev, a także Elina Svitolina, Kiki Bertens i Julia Goerges. Nie wiadomo jednak, w której imprezie zagrają poszczególni zawodnicy. Nie wykluczone, że wszyscy zaproszeni tenisiści wystąpią najpierw na kortach trawiastych, a kilka dni później na kortach twardych. Swoje zaproszenie do turnieju na trawie otrzymał Roger Federer oraz Angelique Kerber.

W skład obu turniejów wchodzi sześciu zawodników i sześć zawodniczek. Prawdopodobny system rozgrywek będzie podzielony na dwie grupy, z których dwóch najlepszych zawodników awansuje do półfinałów. Pula nagród wynosi 200 tysięcy euro.