Zawodnicy z potencjałem do “tankowania” w mniejszych turniejach przed ATP Masters 1000 w Monte Carlo [LISTA]

źródło: www.pxfuel.com

Drugi artykuł w bieżącym sezonie z serii “Uwaga na potencjalne tankowanie”! Przed nami prestiżowy turniej rangi ATP Masters 1000 w Monte Carlo, gdzie pojawią się czołowi zawodnicy świata. Turniej jest pierwszym w sezonie na nawierzchni ziemnej o takim prestiżu i stanowi część przygotowań do Roland Garros. Dla wielu graczy będzie to bardzo ważny punkt sezonu ziemnego.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Warto zacząć od tego, iż turniej w Monte Carlo znów będzie opiewał na bardzo wysoką pulę nagród, ponieważ wyniesie około 6 milionów euro (w roku ubiegłym prawie 2,5 miliona euro). Będzie to oczywiście najwyższa pula nagród w historii turnieju, a wzrost w stosunku do sezonu ubiegłego na pewno zmotywuje niejednego gracza. Kwalifikacje będą 2-stopniowe, więc do turnieju głównego nie będzie aż tak trudno się dostać, a w nim już spore pieniądze, ponieważ za I rundę zawodnicy prawdopodobnie zarobią około 20 tysięcy euro (być może nawet więcej – nie znam konkretnych kwot). Oczywiście za udział w kwalifikacjach zawodnicy także dostaną odpowiednią gażę.

Zawodnicy w obecnym tygodniu rywalizują w Marrakeszu oraz w turniejach rangi ATP Challenger. Za półfinał w Maroku zawodnicy otrzymają około 28 tysięcy euro, więc teoretycznie warto zostać i powalczyć o punkty i to co najważniejsze dla sportowców – trofea. Zdecydowanie bardziej opłaca się jednak pojechać do Monte Carlo graczom, którzy obecnie grają w turniejach niższej rangi, a jest ich kilku. Za finał zawodów w Sanremo lub ćwierćfinał w Oeiras zawodnicy zainkasują zaledwie od 2 do 4 tysięcy euro, więc można rzec, że mamy przepaść. Zdecydowanie bardziej opłaca się pojechać nad Lazurowe Wybrzeże i zaryzykować odpadnięciem w kwalifikacjach, za które można otrzymać nawet wyższe pieniądze, lecz stracić punktowo.

Lista zawodników, którzy pozostają w grze w innych turniejach, a widnieją na liście do kwalifikacji w MC:

 • Federico Coria – ATP Marrakesz (rozstawiony z numerem 1, więc po pierwszej wygranej i ewentualnej porażce w II rundzie z szansami na LL, co może być dla niego kuszące);
 • Alex Molcan – ATP Marrakesz (z tej listy jego najmniej podejrzewam o odpuszczenie);
 • Roberto Carballes Baena – ATP Marrakesz;
 • Holger Rune – ATP Challenger San Remo;
 • Gianluca Mager – ATP Challenger San Remo;

Ponadto na wejście do drabinki kwalifikacyjnej czeka:

 • Norbert Gombos – ATP Challenger Murcia – trzeci oczekujący na wejście z listy alternatywnej, lecz istnieje dość spora szansa, że się uda. Teoretycznie mógłby i ma dość blisko.

Do rozpoczęcia kwalifikacji mamy jeden dzień, więc kto chce w nich zagrać z powyższej listy musi odpaść już w piątek. Czy tak będzie? Odpowiedź pozostawiam Wam.

Warto dodać, iż David Goffin nie odpuści meczu piątkowego w Marrakeszu, ponieważ wycofał się z kwalifikacji do Monte Carlo i widnieje jedynie na liście alternatywnej, z której na pewno nie dostanie się do drabinki głównej (za to zagra w deblu, lecz najwcześniej w poniedziałek). Podobnie postąpił Richard Gasquet, który nie zapisał się do kwalifikacji do Monte Carlo i powalczy w Maroku.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

 • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
 • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
 • MaxiZysk 200 PLN
 • 14 dni gry bez podatku
 • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.