Zawodnicy z potencjałem do „tankowania” w mniejszych turniejach przed ATP Masters 1000 w Monte Carlo [LISTA]

źródło: www.pxfuel.com

Drugi artykuł w bieżącym sezonie z serii „Uwaga na potencjalne tankowanie”! Przed nami prestiżowy turniej rangi ATP Masters 1000 w Monte Carlo, gdzie pojawią się czołowi zawodnicy świata. Turniej jest pierwszym w sezonie na nawierzchni ziemnej o takim prestiżu i stanowi część przygotowań do Roland Garros. Dla wielu graczy będzie to bardzo ważny punkt sezonu ziemnego.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Warto zacząć od tego, iż turniej w Monte Carlo znów będzie opiewał na bardzo wysoką pulę nagród, ponieważ wyniesie około 6 milionów euro (w roku ubiegłym prawie 2,5 miliona euro). Będzie to oczywiście najwyższa pula nagród w historii turnieju, a wzrost w stosunku do sezonu ubiegłego na pewno zmotywuje niejednego gracza. Kwalifikacje będą 2-stopniowe, więc do turnieju głównego nie będzie aż tak trudno się dostać, a w nim już spore pieniądze, ponieważ za I rundę zawodnicy prawdopodobnie zarobią około 20 tysięcy euro (być może nawet więcej – nie znam konkretnych kwot). Oczywiście za udział w kwalifikacjach zawodnicy także dostaną odpowiednią gażę.

Zawodnicy w obecnym tygodniu rywalizują w Marrakeszu oraz w turniejach rangi ATP Challenger. Za półfinał w Maroku zawodnicy otrzymają około 28 tysięcy euro, więc teoretycznie warto zostać i powalczyć o punkty i to co najważniejsze dla sportowców – trofea. Zdecydowanie bardziej opłaca się jednak pojechać do Monte Carlo graczom, którzy obecnie grają w turniejach niższej rangi, a jest ich kilku. Za finał zawodów w Sanremo lub ćwierćfinał w Oeiras zawodnicy zainkasują zaledwie od 2 do 4 tysięcy euro, więc można rzec, że mamy przepaść. Zdecydowanie bardziej opłaca się pojechać nad Lazurowe Wybrzeże i zaryzykować odpadnięciem w kwalifikacjach, za które można otrzymać nawet wyższe pieniądze, lecz stracić punktowo.

Lista zawodników, którzy pozostają w grze w innych turniejach, a widnieją na liście do kwalifikacji w MC:

 • Federico Coria – ATP Marrakesz (rozstawiony z numerem 1, więc po pierwszej wygranej i ewentualnej porażce w II rundzie z szansami na LL, co może być dla niego kuszące);
 • Alex Molcan – ATP Marrakesz (z tej listy jego najmniej podejrzewam o odpuszczenie);
 • Roberto Carballes Baena – ATP Marrakesz;
 • Holger Rune – ATP Challenger San Remo;
 • Gianluca Mager – ATP Challenger San Remo;

Ponadto na wejście do drabinki kwalifikacyjnej czeka:

 • Norbert Gombos – ATP Challenger Murcia – trzeci oczekujący na wejście z listy alternatywnej, lecz istnieje dość spora szansa, że się uda. Teoretycznie mógłby i ma dość blisko.

Do rozpoczęcia kwalifikacji mamy jeden dzień, więc kto chce w nich zagrać z powyższej listy musi odpaść już w piątek. Czy tak będzie? Odpowiedź pozostawiam Wam.

Warto dodać, iż David Goffin nie odpuści meczu piątkowego w Marrakeszu, ponieważ wycofał się z kwalifikacji do Monte Carlo i widnieje jedynie na liście alternatywnej, z której na pewno nie dostanie się do drabinki głównej (za to zagra w deblu, lecz najwcześniej w poniedziałek). Podobnie postąpił Richard Gasquet, który nie zapisał się do kwalifikacji do Monte Carlo i powalczy w Maroku.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

 • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
 • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
 • MaxiZysk 200 PLN
 • 14 dni gry bez podatku
 • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. 

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.