Znamy grupy, terminarz oraz mecze telewizyjne Tenis by Dawid Cup V!

W końcu doczekaliśmy się pierwszej odsłony Tenis by Dawid Cup w 2021 roku i w sumie już V edycji! Pierwszy raz turniej zawita w Bydgoszczy i Klubie Sportowym Centrum. Ponadto transmisję z turnieju będzie można śledzić na platformie Youtube, dzięki współpracy z Polską Ligą Tenisa!

Zanim przejdziemy do grup, terminarza i meczów telewizyjnych to warto wspomnieć, że turniej będzie rekordowy pod względem liczby zawodników nie tylko na skalę turniejów Tenis by Dawid, ale także w historii Polskiej Ligi Tenisa – mowa oczywiście o II lidze, w której wystąpi aż 61 zawodników. Latem postaramy się przebić ten wynik!

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Z obu dni trwania rozgrywek Tenis by David Cup V przeprowadzona zostanie transmisja na żywo wraz z komentarzem, którą będziecie mogli oglądać na żywo na Facebooku Polskiej Ligi Tenisa oraz kanale YouTube

Bezpośredni link do transmisji sobotniej: TUTAJ

Dodatkowo, dwóch najlepszych graczy z każdej kategorii zapewni sobie bezpośrednią kwalifikację do Ogólnopolskiego Finału Wiosennych Mistrzostw Polskiej Ligi Tenisa 2021 w Gdyni (19-20.06.2021).

Zawodnicy II Ligi rywalizację w Bydgoszczy rozpoczną już w sobotni poranek. Awans do niedzielnej 1/16 finału, która rozpocznie się od godziny 9:00 uzyskają zwycięzcy grup oraz dwunastu najlepszych graczy z drugich miejsc. Drabinka determinowana będzie na podstawie zbiorczych wyników fazy grupowej, tj. #1-#32, #16-#17 itd. Graczom z grupy czteroosobowej w kontekście ewentualnego awansu nie będzie liczył się mecz z najsłabszym zawodnikiem grupy. Mecz finałowy powinien odbyć się w niedzielę około godziny 18:00 .

Zawodnicy I ligi do zmagań przystąpią w niedzielę. Tu najpierw czeka nas faza grupowa, po której awans do ćwierćfinałów uzyska po dwóch najlepszych graczy z każdej grupy. Drabinka determinowana będzie: 1A-2B, 1C-2D itd.

Ważna informacja: dla zawodników czeka woda, voucher zniżkowy na danie obiadowe oraz voucher niespodzianka do odbioru u organizatora (Dawid Wiktorski). Ponadto każdy zawodnik otrzyma też dyplom, więc proszę po zakończonym turnieju nie uciekać do domu/hotelu!

GRUPY

SPRAWDŹ: GRUPY – II LIGA

SPRAWDŹ: GRUPY – I LIGA

TERMINARZ

SPRAWDŹ: TERMINARZ GIER TENIS BY DAWID CUP W II LIDZE

SPRAWDŹ: TERMINARZ GIER TENIS BY DAVID CUP W I LIDZE

REGULAMIN (główne założenia)

  1. Zwycięstwo w meczu wynikiem 2:0 to 3 punkty, zwycięstwo 2:1 to 2 punkty, a porażka 1:2 to 1 punkt zarówno do tabeli grupy jak i klasyfikacji rankingowych Polskiej Ligi Tenisa.
  2. Wszystkie mecze turniejów Polskiej Ligi Tenisa odbywają się wedle powszechnie obowiązujących zasad gry w tenisa ziemnego z poniższymi wyjątkami:
  • do dwóch wygranych setów przez danego gracza, z zastrzeżeniem, że seta wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie swój czwarty gem
  • przy stanie 3:3 w gemach rozgrywany jest tie-break do 7. zdobytego punktu przez danego gracza (z zachowaniem dwupunktowych przewag)
  • przy stanie 40:40 w gemie decydująca jest tzw. ,,złota piłka”, a stronę na którą zostanie ona posłana wybiera serwujący
  • ewentualny trzeci set to super tie-break do 10. zdobytego punktu przez danego gracza (z zachowaniem dwupunktowych przewag) 

Ponadto rozgrzewkę rozpoczynamy już poza kortem czyli przed meczem. Na samym korcie rozgrzewka trwa dosłownie kilka minut i zaczynamy mecz, gdyż plan gier jest bardzo napięty!

MECZE TELEWIZYJNE (SOBOTA)

9:00 – Woźniak vs. Zadrużyński
10:00 – Putko vs. Frąckiewicz
11:00 – Gerlach vs. Jaworski
12:00 – Zaraza vs. Puczkowski
13:00 – Szendryk vs. Smoliński
14:00 – B.Sikora vs. Rogóż
15:00 – Linert vs. Skowroński
16:00 – Makowski vs. Szarma
17:00 – Szczepka vs. Giziński
18:00 – Michalski vs. Kust
19:00 – Cybulski K. vs. Kaczmarczyk

Z uwagi na trwającą pandemię, turnieje odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym. Na korcie w jednym momencie może przebywać maksymalnie pięć osób, a na poszczególnych obiektach obowiązuje założenie maseczek ochronnych (nie dotyczy oczywiście samej gry). Więcej informacji znajdziesz na stronie www.polskaligatenisa.pl


Podziękowania dla sponsorów i partnerów wydarzenia:

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.