Zwycięski horror Hurkacza! Polak pokonał Davidovicha Fokinę w trzech setach.

Hubert Hurkacz - Nick Kyrgios - ATP Halle 2022
Hubert Hurkacz (fot. Chryslene Caillaud / East News)

Hubert Hurkacz wygrał po trzech setach z Alejandro Davidovichem Fokiną 6:4, 4:6, 7:6(5) i po dramatycznym meczu awansował do trzeciej rundy turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie.

W pierwszym secie Polak obronił cztery break pointy i wykorzystał swoje pierwsze szanse w 10. gemie tym samym wygrywając 6:4.

Drugi set padł łupem Davidovicha Fokiny, który zdominował Hurkacza na samym początku i wygrywał już 5:1. Wtedy Polak jednak Polak był w stanie odrobić stratę przełamania, ale sił nie starczyło mu na przełamanie po raz drugi i uległ Hiszpanowi 4:6.

W decydującym secie o zwycięzcy musiał zdecydować tiebreak, pomimo że Hurkacz wygrywał już z przewagą przełamania. Hiszpan jednak błyskawicznie odrobił stratę przełamania i aż do tiebreaka żaden z zawodników nie stracił serwisu chociaż Polak miał już piłkę meczową w 10. gemie. Davidovich Fokina obronił break pointa i doprowadził do tiebreaka.

W decydującym o zwycięzcy gemie Hurkacz jako pierwszy zdobył minibreaka, Hiszpan kolejny raz odrobił stratę, ale na jego niekorzyść stracił serwis przy stanie 5:5 prezentując tym samym piłkę meczową Polakowi. Najwyżej sklasyfikowany polski singlista wykorzystał swoją drugą szansę i zameldował się w trzeciej rundzie turnieju.

W kolejnym meczu Hurkacz zagra z Dusanem Lajoviciem, który sensacyjnie ograł Caspera Ruuda 2:1. Na zwycięzcę tego pojedynku będzie czekać zwycięzca jutrzejszego hitu Novak Djokovic – Andy Murray.