Tenis by Dawid Cup IV: grupy, terminarz, informacje!

Przedstawiamy Państwu efekt losowania grup najbliższej edycji turnieju Tenis by Dawid Cup IV dla obu kategorii. Ale jednak zanim o tym kilka słów przypomnienia na jakich zasadach będziemy grać. Na samym dole znajdziecie też terminarz spotkań na każdym z kortów – jednak najlepiej być na miejscu od początku imprezy, gdyż mogą zdarzyć się szybsze mecze, kontuzje czy wycofania.

  • Zbiórka na kortach Towarzystwa Tenisowego „Świerczewo” (ul. Nizinna 38) o godz. 8.45;
  • Rozpoczęcie gier o godz. 9.00 (wg rozpiski podanej niżej);
  • Zdjęcie grupowe o godz. ~12.00 (kort centralny);
  • Gramy na czterech kortach otwartych i dwóch pod balonem;
  • Gramy piłkami marki Soderling, które przypisane są na każdy kort w ilości 3 szt. – przed pierwszymi meczami proszę zgłosić się do organizatora po piłki – po meczu zostają na korcie;
  • Zmiana piłek nastąpi przed półfinałami;
  • Każdy mecz poprzedza 5-min. rozgrzewka (zawodnik rozgrzewa się już przed wejściem na kort) – bardzo proszę o sprawne zajmowanie kortu – nie może stać pusty;
  • Po każdym meczu proszę bezzwłocznie wyczyścić kort po grze!
  • Gramy do 2. wygranych setów na zasadach podobnych do Next Gen ATP Finals z małymi różnicami. Set trwa do 4 gemów, przy 3-3 klasyczny tb, gemy klasycznie na przewagi, w przypadku trzeciego seta rozgrywany jako super tb do 10 pkt.;
  • O kolejności miejsc w grupie decyduje ilość zwycięstw, stosunek setów, stosunek gemów i bezpośredni mecz;
  • Do fazy pucharowej awans uzyskuje dwóch najlepszych graczy z każdej grupy;
  • W kat. A i B po fazie grupowej następują mecze 1/8 finału, lecz w kat. A czterech najlepszych zwycięzców grup otrzyma wolny los do ćwierćfinału!;
  • Dokładny wynik meczu proszę niezwłocznie zgłosić do organizatora, który osobiście zanotuje wynik;
  • Mecze sędziują sobie gracze (każdy swoją stronę) – w przypadku ewentualnych kontrowersji/konfliktu można poprosić osobę trzecią do sędziowania spotkania;
  • Każdemu zawodnikowi przysługuje woda oraz posiłek z grilla;
  • Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, więc jeśli ktoś z was odpadnie nieco wcześniej i chciałby opuścić obiekt to proszę się zgłosić po odbiór;
  • Planowane zakończenie turnieju w sobotę w okolicach 23.00 lub dogranie finałów w niedzielę!;
  • Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany zasad rozgrywania meczów w przypadku nieprzychylnej pogody (mecze mogą ulec skróceniu np. po fazie grupowej);

Kategoria „A”

Gr. A

Miejsce
Zawodnik
1
Sławomir Wrzeszcz (Złotów)
2
Jakub Zadrużyński (Bydgoszcz)
3
Konrad Cybulski (Częstochowa)

Gr. B

Miejsce
Zawodnik
1
Michał Jarmułowicz (Szczecin)
2
Jan Łuczak (Poznań)
3
Adam Najgrodzki (Małkinia Górna)

Gr. C

Miejsce
Zawodnik
1
Jakub Murek (Złotów)
2
Jarosław Rumiński (Poznań)
3
Radosław Tarnowski (Małkinia Górna)

Gr. D

Miejsce
Zawodnik
1
Piotr Bednarczuk (Lublin)
2
Jerzy Dobrocki (Poznań)
3
Radosław Banaś (Polkowice)

Gr. E

Miejsce
Zawodnik
1
Mateusz Trela (Sosnowiec)
2
Bruno Żmuda (Warszawa)
3
Michał Szarma (Częstochowa)

Gr. F

Miejsce
Zawodnik
1
Paweł Scheffs (Poznań)
2
Krzysztof Kaczmarczyk (Bydgoszcz)
3
Łukasz Puczkowski (Szczecin)

Kategoria „B”

Gr. A

Miejsce
Zawodnik
1
Kamil Błaszczyk (Jarocin)
2
Jakub Paradowski (Łowicz)
3
Jacek Pempera (Luboń)

Gr. B

Miejsce
Zawodnik
1
Damian Kust (Gdańsk)
2
Bartosz Zdrenka (Podróżna)
3
Piotr Brzeziński (Poznań)

Gr. C

Miejsce
Zawodnik
1
Dariusz Murek (Złotów)
2
Michał Cybulski (Będzin)
3
Paweł Liszka (Kraków)

Gr. D

Miejsce
Zawodnik
1
Michał Skórski (Sosnowiec)
2
Michał Suska (Częstochowa)
3
Wojciech Sikora (Jarocin)

Gr. E

Miejsce
Zawodnik
1
Dawid Nachman (Kraków)
2
Michał Jaworski (Krzyż Wlkp.)
3
Jakub Nowak (Sosnowiec)

Gr. F

Miejsce
Zawodnik
1
Dariusz Kleczko (Sosnowiec)
2
Robert Tram (Kasinka Mała)
3
Adrian Garliński (Szczecin)

Gr. G

Miejsce
Zawodnik
1
Kamil Nowak (Łowicz)
2
Wojciech Semczyszyn (Szczecin)
3
Jan Jankowski (Poznań)

Gr. H

Miejsce
Zawodnik
1
Marcin Michalski (Jarocin)
2
Adrian Kachel (Poznań)
3
Dariusz Antkowiak (Plewiska)

Harmonogram gier:

Kort centralny:
9.00: Błaszczyk vs Pempera
9.50: Banaś vs Dobrocki
10.40: Scheffs vs Kaczmarczyk
11.30: Bednarczuk vs Banaś
12.20: Jarmułowicz vs Łuczak
13.10: Skórski vs Sikora
14.00: Wrzeszcz vs Cybulski

Kort nr 2 (obok parkingu):
9.00: Zdrenka vs Brzeziński
9.50: Nowak K. vs Jankowski
10.40: Szarma vs Żmuda
11.30: Garliński vs Kleczko
12.20: Wrzeszcz vs Zadrużyński
13.10: Nachman vs Jaworski
14.00: Jarmułowicz vs Najgrodzki

Kort nr 3 (hala, z lewej):
9.00: Liszka vs Cybulski M.
9.50: Kleczko vs Tram
10.40: Pempera vs Paradowski
11.30: Nachman vs Nowak J.
12.20: Żmuda vs Trela
13.10: Garliński vs Tram
14.00: Murek vs Tarnowski

Kort nr 4 (hala, z prawej):
9.00: Skórski vs Suska
9.50: Zadrużyński vs Cybulski K.
10.40: Kust vs Brzeziński
11.30: Semczyszyn vs Jankowski
12.20: Kaczmarczyk vs Puczkowski
13.10: Semczyszyn vs Nowak K.
14.00: Bednarczuk vs Dobrocki

Kort nr 5 (pierwszy za halą):
9.00: Nowak J. vs Jaworski
9.50: Łuczak vs Najgrodzki
10.40: Murek D. vs Liszka
11.30: Rumiński vs Murek J.
12.20: Błaszczyk vs Paradowski
13.10: Antkowiak vs Michalski
14.00: Szarma vs Trela

Kort nr 6 (na samym końcu):
9.00: Kachel vs Michalski
9.50: Rumiński vs Tarnowski
10.40: Sikora vs Suska
11.30: Antkowiak vs Kachel
12.20: Kust vs Zdrenka
13.10: Cybulski M. vs Murek D.
14.00: Scheffs vs Puczkowski

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.