Analiza długoterminowa na US Open 2020

Analiza - typy bukmacherskie

US Open 2020 – analiza długoterminowa
Kto wygra 4. ćwiartkę US Open?

Przed nami dopiero drugi turniej wielkoszlemowy w tym roku, więc z tej okazji oprócz analiz meczowych pochyliłem się także nad jedną z propozycji długoterminowych dot. zwycięzcy czwartej ćwiartki. Wybrałem akurat tę część drabinki, ponieważ widzę w niej spore value. Akurat w dolnej części, według mnie mamy najsłabszego faworyta, więc tutaj szukałbym największej niespodzianki.

Mowa oczywiście o Dominicu Thiemie, który co prawda okres przygotowawczy miał bardzo intensywny (może aż za bardzo) i dobry pod względem jakościowym jak i wynikowym, lecz jak przyjechał do Nowego Jorku to na wstępie dostał łomot od Filipa Krajinovicia, ugrywając zaledwie trzy gemy. Do tego trzeba dodać, że Austriak w Nowym Jorku zazwyczaj gra słabo i jego najlepszym wynikiem jest ćwierćfinał – trochę mało jak na gracza z czołówki. Sprawdźmy zatem kto z tej ćwiartki może awansować do półfinału.

Oprócz wspomnianego Austriaka mamy powracającego do dobrej formy Andiego Murraya, lecz na niego nie liczę w starciach best of five. Już w poprzednim turnieju było widać, że odczuwa trudy poprzednich starć (a tutaj jednak trzeba będzie grać znacznie więcej i dłużej). Półfinał wydaje się dla niego, póki co nierealny, lecz nie ukrywam, że chciałbym jego powrotu już w te rejony. Marin Cilic czyli zwycięzca US Open sprzed sześciu lat – obecnie gra zdecydowanie poniżej swojego optimum.

Kolejnym graczej jest nieprzewidywalny Sam Querrey, który przed tygodniem sam się wystrzelał w meczu pierwszej rundy i ciężko oczekiwać by tydzień później sprawił niespodziankę – myślę, że dziś nie jest największą nadzieją wśród gospodarzy. Liczyć się powinien Roberto Bautista Agut, który co prawda tylko raz był w półfinale szlema (Wimbledon 2019), a w Nowym Jorku nigdy nie osiągnął nawet czwartej rundy! Jednak kilka dni temu pokazał się z bardzo dobrej strony, a przy zdecydowanie najsłabszej obsadzie szlema od wielu lat ma znakomitą okazję na życiowy wynik. Mnie osobiście tenis Hiszpana nie przekonuje i brakuje mu instynktu kilera (chyba jestem w szerokim gronie osób, która go nie docenia).

Warto wspomnieć także o młodych gniewnych czyli Alex De Minaur oraz Felix Auger Aliassime, lecz w mojej skromnej opinii to nie jest ich czas, by zrobić półfinał wielkiego szlema. Przed tygodniem szybko odpadli z gry pojedynczej, co nie zwiastuje sukcesu w tak krótkim odstępie czasu (Australijczyk wygrał turniej debla, ale to całkiem inna historia). Na koniec zostawiłem swojego faworyta czyli Milosa Raonicia, o którym rozpisywałem się przy okazji poprzednich analiz. Kanadyjczyk dla mnie był jednym z największych zaskoczeń turnieju “Cincinnati”. Jego grę oglądało się z przyjemnością – wszystko funkcjonowało jak należy czyli serwis, forhend czy nawet poruszanie się (znakomicie odwracał się na stronę forhendową).

Co jednak najważniejsze Milos nie miał żadnych problemów zdrowotnych na przestrzeni całego turnieju i pierwszy raz od dawna przypominał Raonicia sprzed lat, kiedy to plasował się na trzecim miejscu w rankingu ATP Tour. Jeśli zdoła utrzymać dyspozycję z ubiegłego tygodnia to dla mnie jest faworytem do wygrania tej ćwiartki. Betfan na to zdarzenie przygotował wysoki kurs, choć ćwiartka jest dość bogata w mocne nazwiska. Według mnie value godne ryzyka.
Typ: Milos Raonic
Kurs: 5,0 (Betfan)

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Betfan z okazji US Open 2020 oferuje promocję, w której za codzienną grę turnieju można otrzymać nawet 200 PLN bonusu. Sprawdź szczegóły klikając w ten link: SZCZEGÓŁY!

! Zarejestruj się w BETFAN !

Użyj kodu promocyjnego: TBD100 i skorzystaj z zakładu bez ryzyka do 100 PLN

Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
BETFAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (01-523), przy ul. Śmiałej 26, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Nr KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041, kapitał zakładowy: 2.000.000 zł (w całości wpłacony). Biuro: al. Jerozolimskie 96 w Warszawie (00-807).

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.