Analiza na 31.08.20

Analiza - typy bukmacherskie

US Open 2020
Alexander Zverev vs Kevin Anderson

Mecz pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju – US Open i trzeba przyznać, że na pewno jeden z ciekawszych. Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Alexander Zverev i nie chcę z tym polemizować. Większość kibiców wie jak nieprzewidywalny potrafi być Niemiec, który potrafi zagrać znakomity tenis, ale także nagle się posypać i posłać kilkanaście podwójnych błędów serwisowych. Tak też było w ubiegłym tygodniu, kiedy to posłał sporo asów, ale jeszcze więcej podwójnych błędów. Sasza nawet serwował po mecz, ale został przełamany i to dwukrotnie z rzędu kończąc turniej i grając niezły tenis. Mimo, że dochodzi do roszad w jego sztabie to od jakiegoś czasu ta gra jest cały czas podobna i nie przypominająca tej sprzed kilku lat.

Dlatego dzisiaj może wygrać dość łatwo, ale także pomęczyć się w pięciu setach. O dziwo bardziej jestem zaniepokojony dyspozycją Kevina Andersona, który zagrał przed tygodniem dwa mecze dające skrajny obraz gry Afrykanera. W pierwszej rundzie wyeliminował w bardzo dobrym stylu Kyle Edmunda – znakomity serwis jak i gra w wymianach, a w drugiej rundzie zagrał poniżej krytyki, posyłając zaledwie jednego asa i inkasując zaledwie cztery gemy z dobrze dysponowanym Stefanosem Tsitsipasem. Po tak skrajnych występach nie jestem w stanie ocenić na co stać tutaj Andersona, tym bardziej, że Zverev sam nie należy do stabilnych graczy i w meczach do trzech wygranych setów bardzo często brakuje mu solidności i koncentracji. Wcale mnie nie zdziwi mecz 4- lub nawet 5-setowy, co niewątpliwie będzie dla mnie korzystne w przypadku typowania wysokiej ilości asów serwisowych.

Sprawdźmy zatem jak wyglądały statystyki obu panów. Niemiec ma spory potencjał do posyłania asów i często ryzykuje nawet drugim podaniem – asekuracyjny serwis to raczej nie jego styl. Przed tygodniem zagrał tylko jeden mecz, w którym wyserwował 10 asów w trzech setach. Kevin Anderson także ma wysoki potencjał do posyłania sporej ilości asów i przed tygodniem posłał w trzech setach 20 asów, a w drugim meczu tylko 1. Dzisiaj zobaczymy co najmniej trzy sety, więc ta liczba w najgorszym przypadku powinna zakręcić się w okolicach 20 asów, lecz przy dobrym dniu obu zawodników może ich być nawet 30 albo 40. Oczywiście im dłuższy mecz, tym większy potencjał na sporą ilość asów. Przy okazji mam nadzieję, że Afrykaner doszedł do siebie po ostatnim spotkaniu i nawiąże poziomem do meczu z Edmundem i wtedy można być spokojnym o sporą ilość łatwych punktów. Linia zaproponowana przez Betclic ze sporym potencjałem. 
Typ:
powyżej 25,5 asów / powyżej 23,5 asów serwisowych
Kurs: 1,72 (Betclic)
/ 1,9 (fortuna)

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


! Zarejestruj się w Betclic !

Użyj kodu promocyjnego: TBD530 i skorzystaj z cashbacku do 530 PLN

Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach hazardowych jest niezgodny z polskim prawem.

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.