Analiza na 11.06.21

Analiza - typy bukmacherskie

Roland Garros
Alexander Zverev vs Stefanos Tsitsipas

Mam wrażenie, że minęło zaledwie kilka dni, a nie prawie dwa tygodnie od pierwszego dnia turnieju w Paryżu. Zapraszam na analizę meczu półfinałowego, który może nie zapowiada się tak dobrze jak 58. starcie Novaka z Rafą, ale tutaj też teoretycznie nie powinno być gry do jednej bramki. Bukmacherzy faworyzują Stefanosa Tsitsipasa, a kursy cały czas spadają. Alexander Zverev w roli underdoga jeszcze w tym turnieju nie wystąpił. Zapraszam na 8. starcie Greka z Niemcem i moje przewidywania.

Czas na pierwszy turniej w sezonie na trawie – ATP 250 Stuttgart [ZAPOWIEDŹ] – Tenis by Dawid

Swoją analizę chciałbym zacząć od Alexandra Zvereva, o którym pisałem na łamach tenisbydawid.pl już kilkakrotnie. Niemiec paradoksalnie spisywał się najgorzej z rywalami, którzy teoretycznie nie powinni mu zagrozić. W efekcie stracił dwa sety z Oscarem Otte, a problemy miał także z Romanem Safiullinem. Z kolei bardzo łatwo poradził sobie z Laslo Djere, Kei Nishikorim oraz Alejandro Davidovichem Fokiną. Jednak kto oglądał te spotkania dojdzie dość szybko do wniosku, że to bardziej rywale nie podołali niż Niemiec ich zdominował znakomitą grą. Sasza potrafi się mylić na serwisie czy w wymianach, ale trzeba go do tego zmusić. W ostatnim meczu z Hiszpanem potrafił stracić podanie aż trzy razy w secie. To bardzo dużo jak na zawodnika, dla którego podstawą jest wysoki procent pierwszego podania. Żaden z powyższych rywali, ani przez moment nie zagroził Niemcowi, ale zawdzięczają to tylko i wyłącznie sobie, m.in. przez słabszą dyspozycję dnia lub gorszą mentalność. Półfinał powinien wyglądać całkiem inaczej, gdyż rywal jest w bardzo wysokiej formie, a pod względem mentalnym należy do ścisłej czołówki.

Zakład bez ryzyka 50 PLN tylko dla nowych użytkowników Tenis by Dawid! [Noblebet] – Tenis by Dawid

Stefanos Tsitsipas rozgrywa bardzo dobry turniej jak i cały sezon ziemny. Stracił tylko jednego seta z Johnem Isnerem, choć jego zwycięstwo nie było ani przez chwilę zagrożone. Warto podkreślić bardzo pewne wygrane z Pablo Carreno Bustą oraz Daniilem Medvedevem. Hiszpan to szeroka czołówka na mączce, a Rosjanin w końcu się przełamał w Paryżu i zagrał bardzo poprawny turniej. Jednak Grek był przeszkodą nie do przejścia. Tsitsipas wygląda jak zwykle znakomicie pod względem fizycznym jak i mentalnym. Jest to typ zwycięzcy, który potrafi rywalizować bez kompleksów z największymi. Tutaj widzę jego przewagę nad Zverevem, choć pod kątem czysto tenisowym także jest lepszym zawodnikiem. Stefanos zdecydowanie lepiej odnajduje się w grze kombinacyjnej oraz na małe pola, choć Zverev bardzo solidnie wygląda przy samej siatce i tutaj na pewno będzie groźny – bardzo dobrze porusza się, szczególnie do przodu, więc skróty Greka wcale nie muszą być tak skuteczne jak wcześniej. Minimalną przewagą Niemca może być serwis, choć wcale nie musi. Sasza inkasuje więcej asów, ale Grek także potrafi zdobywać wiele łatwych punktów, nie popełniając przy tym aż tylu podwójnych błędów.

Sprawdź pierwszy zakład bez ryzyka do 550 PLN z kodem TENIS550 [Betclic]

Podsumowując, w mojej opinii Stefanos Tsitsipas jest zasłużonym faworytem tego starcia, choć spodziewałem się nieco wyższych kursów. Bukmacherzy jednak są czujni i mimo, że Zverev wygrywał swoje spotkania dość łatwo (szczególnie te ostatnie), to wiedzą, że niekoniecznie zawdzięcza to swojej dobrej grze. Przy okazji doceniają Greka, który zasługuje na grę w finale i starcie z którymś z wielkich graczy. Zverev w ewentualnym finale byłby bez szans, a Tsitsipas jak najbardziej może napsuć krwi rywalowi, a może nawet wygrać. Jego potencjał jest bardzo duży, a jak widać forma także dopisuje i warto mu kibicować, co będzie gwarancją znakomitego poziomu finału. Warto jeszcze wspomnieć o pojedynkach bezpośrednich, gdyż było ich aż siedem w ostatnich trzech latach. Aż pięć razy wygrywał Grek, choć ostatni i jedyny pojedynek w 2021 roku wygrał Niemiec i to bardzo pewnie (Acapulco). Jednak na ziemi szanse Tsitsipasa wzrastają i w ich jedynym pojedynku na tej nawierzchni to właśnie on był lepszy. Ciężko przewidzieć czy będzie to spotkanie jednego aktora czy może potrwa aż pięć setów, ale zwyczajnie liczę na zwycięstwo Tsitsipasa – ma więcej do zaoferowania.

Na koniec chciałbym przedstawić statystykę asów Stefanosa Tsitsipasa w Paryżu. Zaliczył ich kolejno: 5, 8, 8, 6, 3. Warto zwrócić uwagę, że 4 z 5 spotkań trwały zaledwie trzy sety czyli najkrótszy dystans. Mimo to, za wyjątkiem ostatniego spotkania pokrywał linię zaproponowaną poniżej przez Betclic (Medvedev returnuje spod bandy, więc ciężej o asy). Mecz z Niemcem wcale nie musi trwać tak krótko, co tylko zwiększa szansę na pokrycie wspomnianej linii. Grek w Paryżu bardzo dobrze czuje się na serwisie i wielokrotnie nie zwalnia ręki, nawet przy drugim podaniu. Jeśli dziś będzie czuć się pewnie to tę linię pokryje. Niestety jest też wyraźny minus kierunku overowego, gdyż w siedmiu dotychczasowych starciach tych panów Grek tylko dwa razy zaliczył minimum pięć asów. Jednak co ważne, nigdy nie grali w formule best of five. Minimum cztery sety powinny pomóc w pokryciu tej propozycji.

Typ nr 1: Tsitsipas wygra
Kurs: 1,45 (betclic)
Typ nr 2: Tsitsipas powyżej 4,5 asów serwisowych
Kurs: 1,7 (betclic)

Kolejny konkurs znajdziecie na naszym instagramie – TUTAJ!


  • Wszystkie bonusy powitalne od naszych partnerów możesz sprawdzić TUTAJ!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. 
BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach hazardowych jest niezgodny z polskim prawem.