Analiza na 16.06.21

Analiza - typy bukmacherskie

ATP Halle
Roger Federer vs Felix Auger-Aliassime

Przygotowania do Wimbledonu trwają w najlepsze, który już niebawem, ale na ten moment zatrzymujemy się w Halle, gdzie nie mogło zabraknąć Rogera Federera. Szwajcar zagra pierwszy raz od Roland Garros, gdzie oddał walkowerem spotkanie z Matteo Berrettinim, dbając o swoje zdrowie i siły. Test w Paryżu wypadł pozytywnie, ale główny cel to rzecz jasna szlem na trawie. Felix Auger-Aliassime to rywal niezwykle groźny i utalentowany, a jak widzę ten mecz przedstawiam poniżej.

Dwa turnieje na trawie czyli przygotowania do Wimbledonu trwają w najlepsze – Halle & Londyn [ZAPOWIEDŹ]

Roger Federer po długiej absencji zawitał dość niespodziewanie na korty ziemne. Początek był trudny, gdyż w słabym stylu poległ z Pablo Andujarem i to na swoim terenie, w Genewie. Zaraz później przyszło French Open, gdzie osiągnął IV rundę i zakończył turniej bez porażki, gdyż po ciężkim starciu z Dominikiem Koepferem odpuścił batalię o ćwierćfinał. Gra Rogera na mączce oczywiście pozostawia sporo do życzenia, ale Helwet już od kilku lat unika tej nawierzchni i grywa na niej sporadycznie. Dlatego wolałbym nie oceniać gry Federera na mączce i przybliżę jak wyglądało pierwsze starcie na trawie. W I rundzie bieżącego turnieju Szwajcar miał wydawałoby się bardzo przyjemnego rywala na przetarcie – Ilya Ivashka. Białorusin grywa głównie w turniejach rangi ATP Challenger i coraz częściej w zawodach ATP 250/500. Na trawie jego doświadczenie jest dość małe, a mimo to sprawił Rogerowi ogromne problemy. W pierwszym secie zobaczyliśmy tb, a w drugim 12 gemów. Szwajcar momentami męczył się przy swoim serwisie, a przy podaniu rywala często nie miał za wiele do powiedzenia. Maestro zagrał bardzo przeciętnie i miał sporo szczęścia, że te spotkanie zakończyło się w dwóch setach. Oczywiście, Roger mógł się oszczędzać i nieco zlekceważyć rywala, ale jeśli chce dobrze zaprezentować się na Wimbledonie to musi złapać rytm. Halle dla Szwajcara jest szczególne, bo to jeden z jego ulubionych turniejów, który wygrywał już 10 razy i przy okazji broni tytułu! Mimo wszystko małym zawodem byłaby porażka już w II rundzie, ale teoretycznie nie wykluczam tej opcji.

Zakład bez ryzyka 50 PLN tylko dla nowych użytkowników Tenis by Dawid! [Noblebet] – Tenis by Dawid

Felix Auger-Aliassime to zawodnik stale rozwijający się, który potrafił osiągać już finały zawodów na nawierzchni trawiastej, co zresztą uczynił w ubiegłym tygodniu. W Stuttgarcie przegrał z bardzo dobrze dysponowanym Marinem Cilicim i wyśrubował swój niechlubny rekord czyli 0-8 w finałach i 0-16 w setach na szczeblu ATP Tour! Coś dziwnego dzieje się z Kanadyjczykiem w spotkaniach, gdy mierzy się o tytuł, ale wcześniej zazwyczaj gra bardzo solidnie. Oczywiście bilans finałów jest tragiczny, ale jak spojrzymy w metrykę to trzeba oddać Felixowi szacunek, gdyż mało zawodników osiągnęło 8 finałów ATP, w wieku 20 lat. FAA dobrze czuje się w szybkim warunkach jakich jest trawa, w czym pomaga mu bardzo solidne podanie i szybka ręka. Istnieje grupa zawodników z szerokiej czołówki, którzy gubią się na trawie i od lat nie potrafią się na niej odnaleźć, ale Felix już w wieku 18 lat poczuł, że to może być jego nawierzchnia. W pierwszej rundzie dość pewnie ograł słabego ostatnio Huberta Hurkacza. Na pierwszym podaniu wyglądał bardzo dobrze, a z racji, że mecze na trawie nie kosztują tak dużo sił to raczej nie będzie problemu, by odnieść tydzień po tygodniu dobry wynik.

Sprawdź pierwszy zakład bez ryzyka do 550 PLN z kodem TENIS550 [Betclic]

Podsumowując, już same kursy bukmacherów są znamienne. Kursy oczywiście wskazują Federera jako faworyta, ale głównie z tego względu, że na trawie czuje się najlepiej, a Halle to jedno z jego ulubionych miejsc na mapie ATP. Ponadto Felix Auger-Aliassime jest po finale w Stuttgarcie i stąd takie notowania bukmacherów (aspekt fizyczny). Jednak ja widzę spore szanse dla Kanadyjczyka, który cały czas się rozwija i na trawie radzi sobie bardzo poprawnie. Federer w pierwszym meczu wyglądał na tyle przeciętnie, że mam prawo szukać niespodzianki, choć wcale się nie zdziwię jak Roger wrzuci wyższy bieg. Tacy mistrzowie jak on znakomicie szachują siłami i kiedy trzeba wskakują na wyższy poziom. Szwajcar ma w zwyczaju pilnowanie swojego podania i niekoniecznie szuka przełamania w każdym gemie serwisowym rywala. Handicap gemowy ma szansę się tutaj obronić, choć myślałem też o secie. Propozycje ryzykowne, więc zalecam chłodną głowę. Powodzenia!

Typ: Felix Auger-Aliassime +3,5 gema (ha)
Kurs: 1,67

Propozycja ryzykowna: Felix Auger-Aliassime wygra
Kurs: 2,85


  • Wszystkie bonusy powitalne od naszych partnerów możesz sprawdzić TUTAJ!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.