Analiza na 29.04.21

Analiza - typy bukmacherskie

ATP Estoril
Denis Shapovalov vs Corentin Moutet

Spotkanie drugiej rundy turnieju rangi ATP Tour 250 w portugalskim Estoril. Faworytem bukmacherów jest Denis Shapovalov, lecz nie skreślałbym Corentina Mouteta, który wraca do dobrej dyspozycji. Turniej rzecz jasna poprzedza tysięcznik w Madrycie i mecz może odpowiedzieć poniekąd kto ma jakie priorytety na najbliższe dni.

Sprawdź unikalną promocję na start od eWinner
zakład bez żadnego ryzyka do 155 PLN z kodem TBD

Denis Shapovalov w pierwszej rundzie otrzymał wolny los i dopiero w czwartek rozegra premierowy pojedynek. Często słyszy się, że taki harmonogram niekoniecznie dobrze wpływa na zawodnika, ale to akurat sprawa indywidualna. Jednak nie można wykluczyć, że może brakować mu rytmu meczowego, a przecież ostatni pojedynek rozegrał w Barcelonie, od którego upłynął już tydzień. Nieprzypadkowo wspominam o ostatnim meczu, gdyż zagrał bratobójczy pojedynek z Augerem-Aliassime i był zdecydowanie gorszy. Co więcej Denis korzystał z pomocy medycznej i miał problemy prawdopodobnie z obręczą barkową (tutaj nie jestem na 100% pewny rodzaju urazu), co niewątpliwie wpłynęło na jakość podania. Shapo popełnił aż sześć podwójnych błędów, przy czym nie zaliczając ani jednego asa. Od wejścia na europejską cegłę Denis zaliczył zaledwie dwa mecze, więc trochę mało. Rytm meczowy po wejściu na nową nawierzchnię to ważna kwestia. Tym bardziej w przypadku, gdy cegłę traktuje się jako dodatek (ostatnio wspominał, że lubi mączkę, ale zdecydowanie bardziej woli szybsze korty). Warto dodać, że za chwilę rywalizacja przeniesie się do Madrytu, na którym teoretycznie bardziej powinno zależeć Kanadyjczykowi – większy prestiż, pieniądze i punkty. Oczywiście rywal także ma swoje ambicje, ale on na ten moment nie mierzy aż tak wysoko i sukces w Estoril znaczyłby dla Francuza bardzo dużo.

Strefa Tenisa sponsorem Tenis by Dawid Cup V i partnerem portalu – Tenis by Dawid

Corentin Moutet to niewątpliwie utalentowany zawodnik i spora nadzieja francuskiego tenisa, który wyraźnie nie ma ostatnio najlepszej prasy. Większość zawodników jest w dołku i od wielu lat oglądamy te same twarze. Powoli kończy się era takich graczy jak Tsonga, Simon, Monfils, Chardy czy Gasquet. Niczego wielkiego nie można też spodziewać się po Herbercie czy Paire, więc nadzieja właśnie w takich zawodnikach jak Moutet, Rinderknech czy Bonzi, lecz ci dwaj ostatni głównie walczą w turniejach rangi ATP Challenger. Popularny Coco najlepiej z nich radzi sobie w turniejach głównego cyklu, choć ostatnie miesiące zdecydowanie nie należały do niego. Francuz to uzdolniony technicznie zawodnik, z predyspozycją do gry kombinacyjnej (zdarza mu się przesadzić w tym elemencie). Jeśli jest zdrowy to stać go na rywalizację z zawodnikami z szerokiej czołówki, choć ewidentnie brakuje mu argumentów na podaniu. Oczywiście lewa ręka często bywa handicapem na jego korzyść, choć tutaj spotka się także z mańkutem. Co ważne w ostatnim czasie na cegle rozegrał więcej spotkań od rywala, bo aż pięć. Bilans ma dodatni, bo trzy mecze wygrał, a najlepiej zaprezentował się z Danem Evansem. Przegrał z Diego Schwartzmanem i Pedro Martinezem, który ostatnio był pod formą, więc trudno powiedzieć, że jego dyspozycja jest już ustabilizowana. Ważną informacją jest też fakt, że Francuz znajduje się na liście kwalifikacji do turnieju w Madrycie, więc nie można wykluczać, że się tam wybierze. Pytanie czy już w czwartek czy może w piątek, a może w ogóle? Jeśli zobaczy, że Shapovalov jest w jego zasięgu to na pewno powalczy o pełną pulę.

Dominic Thiem udzielił emocjonalnego wywiadu i podzielił się swoimi problemami – Tenis by Dawid

Podsumowując czeka nas bardzo ciekawe spotkanie, które niesie ze sobą wiele znaków zapytania. Kursy bukmacherów nieco spadają na korzyść underdoga, lecz ruchy są minimalne. Zawodnicy spotkają się ze sobą po raz pierwszy i dowiemy się, który z nich traktuje ten turniej poważnie czy może któryś spieszy się na ważniejszy turniej do Madrytu (Denis ma pewną główną drabinkę, a Moutet musiałby walczyć w kwalifikacjach). Niewiadomą pozostaje też kwestia zdrowia Kanadyjczyka, który w ostatnim meczu wyglądał fatalnie i był bliski kreczu (ostatecznie dotrwał do końca), więc kto wie czy Estoril potraktuje ulgowo i do pierwszego meczu w Madrycie postawi na odpoczynek i spokojny trening, gdyż nie miał zbyt wiele czasu na adaptacje. Obaj bywają rozchwiani emocjonalnie, co tylko dodaje elementu losowości temu pojedynkowi. Jak widać sporo pytań, więc w takich sytuacjach zawsze wolę iść w stronę teoretycznie słabszego gracza.

Typ: Corentin Moutet +4,5 gema (ha)
Kurs: 1,53


Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017.