Analiza na 30.04.21

Analiza - typy bukmacherskie

ATP Estoril
Marin Cilic vs Kevin Anderson

Bardzo ciekawe zestawienie ćwierćfinałowe, turnieju rangi ATP 250 w Estoril. Dwóch graczy, którzy opierają swoją grę na serwisie spotkają się na nawierzchni ziemnej i jest to na pewno czynnik, który nadaje temu pojedynkowi losowości. Biorąc pod uwagę całą karierę tych graczy na cegle to wydaje się, że większe doświadczenie i sukcesy odniósł Chorwat i to on jest minimalnym faworytem tego meczu. Jednak lata uciekają, a jego pozycja w tourze słabnie. Zapraszam na omówienie tego spotkania.

Sprawdź unikalną promocję na start od eWinner
zakład bez żadnego ryzyka do 155 PLN z kodem TBD

Marin Cilic od dłuższego czasu zawodzi i poniekąd utrzymuje go ranking na zmienionych zasadach (przez pandemię) oraz pojedyncze dobre występy. Chorwat raczej nigdy nie był kojarzony z cegłą, bo przecież największe sukcesy odniósł na kortach twardych i trawiastych. Oczywiście pojęcie o tej nawierzchni ma, ale w wymianach z roku na rok wygląda coraz gorzej i w grze utrzymuje go cały czas niezły serwis. W Estoril wyeliminował faworyzowanego Carlosa Alcaraza, ale kto oglądał ten wie, że Hiszpan pogrążył się sam (brakuje mu jeszcze troszkę do optimum formy). W kolejnym meczu zmierzył się z gospodarzem – Nuno Borgesem, który okazał się trudną przeszkodą. Dla mniej zorientowany jest to młody zawodnik i nadzieja portugalskiego tenisa, który na ten moment najlepsze wyniki osiąga w turniejach rangi ITF, a w ATP Challenger Series dopiero stara się zdziałać coś więcej. Oczywiście technicznie jest całkiem dobry, ale podbić tour będzie mu arcytrudno. Marin Cilic w tym meczu zasłynął tym, że prowadząc 5-2 i 40-0 ostatecznie tego seta przegrał, a trzeba podkreślić, że Portugalczyk wcale nie grał znakomicie. Mimo bolesnej porażki w secie otwarcia Marin wrócił do gry i za to na pewno trzeba go pochwalić. Z drugiej strony należy podkreślić, że Chorwat nie miał jeszcze rywala będącego w dobrej formie i znakomicie serwującego, więc dzisiejszy oponent będzie chociaż w części temu odpowiadał.

Turnieje deblowe ProAm – wszystko co musisz wiedzieć! – Tenis by Dawid

Kevin Anderson niewątpliwie ma trudny okres za sobą. Na pewno nie jest to jego optymalna forma i stąd też nie jest faworytem tego meczu. Jednak wypada go pochwalić, bo ograł całkiem dobrych graczy w tym turnieju. Najpierw odprawił Francesa Tiafoe, który na cegle ostatnio radzi sobie całkiem przyzwoicie i wachlarz zagrań ma dość szeroki. W kolejnym meczu wyeliminował solidnego “przebijacza” czyli Roberto Carballesa Baenę. W Estoril bardzo solidnie wygląda na podaniu, co oczywiście nie jest u niego niczym nowym, lecz ostatnie czasy jak wspomniałem były dla niego ciężkie. Brakowało mu rytmu meczowego i bywało, że w ogóle nie czuł gry z głębi kortu psując wiele wymian. Na cegle takie błędy są jeszcze bardziej uwypuklone, a jednak widać, że zrobił progres i to jest budujące. Afrykaner to bardzo ciekawa postać i godna naśladowania. Zawsze ambitny, a jeśli jest w formie to mentalnie gracz z szerokiej czołówki. Potrafi serwis i forhend wykorzystać maksymalnie, przy czym bekhend posiada na wyższym poziomie niż wielu typowych serwismenów.

Dominic Thiem udzielił emocjonalnego wywiadu i podzielił się swoimi problemami – Tenis by Dawid

Podsumowując, teoretycznie mecz sprowadza się do sporej liczby gemów, ale życie lubi takie teorie weryfikować po swojemu. Jednak nie liczę, że zobaczymy jakieś przełamania, a jeśli wystąpią to w niskiej liczbie. Możliwe, że Anderson przy obecnej formie serwisowej nie straci podania, a może nawet wygra te spotkanie, bo mentalnie cenię go bardziej od Cilicia. Obaj bazują na serwisie i forhendzie, a bekhend jest jedynie dodatkiem. Dwa tb będą jak najbardziej realne, co pokryje poniższą wersję handicapu, a kluczowa będzie skuteczność przy bp, a może nawet mini bp.

Typ: Kevin Anderson +2,5 gema (ha)
Kurs: 1,6


Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017.