BJK Cup Finals – Polki na 3. miejscu w grupie C. Udany debiut Kubki

Martyna Kubka
Martyna Kubka (fot. Monika Piecha / PZT)

Reprezentacja Polski na 3. miejscu w grupie C zakończyła występ w tegorocznym Billie Jean King Cup Finals w Sewilli. Po czwartkowej porażce z Kanadą 0:3 w piątek Polki przegrały z Hiszpanią 1:2. W drużynie narodowej w deblu zadebiutowała Martyna Kubka (PZT Team/CKT Grodzisk Maz.).

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Kapitan Dawid Celt, nominując zawodniczki do gry w piątkowym spotkaniu, dokonał roszady i w miejsce Magdaleny Fręch (PZT Team/KS Górnik Bytom) wystawił na drugiej rakiecie Katarzynę Kawę (PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała). Polka po dwóch godzinach i pięciu minutach uległa 65. w rankingu WTA Rebece Masarovej 6:2, 3:6, 2:6.

W drugim pojedynku singlowym Magda Linette (AZS Poznań) przegrała 6:7 (5-7), 3:6 z Sarą Sorribes-Tormo. W tej sytuacji Celt zmienił skład debla i u boku Kawy w miejsce Weroniki Falkowskiej (PZT Team/KS Górnik Bytom) wystawił Martynę Kubkę. Polka po raz drugi znalazła się w składzie reprezentacji w BJKC Finals (wcześniej przed rokiem w Glasgow), ale w piątek rozegrała pierwszy mecz w kadrze.

Polski duet okazał się wieczorem lepszy od Cristiny Bucsy i Mariny Bassols-Ribery 6:0, 6:7 (2-7), 10-3. Pierwszy set rozstrzygnął się w błyskawicznym tempie, w ciągu zaledwie 21 minut, ale w tie-breaku drugiego od stanu 2-1 Kawa i Kubka nie zdobyły punktu. W super tie-breaku odskoczyły jednak łatwo na 8-0, a następni na 9-3, po czym wykorzystały pierwszego meczbola

W reprezentacji Polki w Sewilli wystąpiły też (w czwartek przeciwko Kanadyjkom) zawodniczki PZT Team – Magdalena Fręch i Weronika Falkowska (obie KS Górnik Bytom).

Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!