HALLOWEEN CLASH ProAm MIXED DOUBLES – VIII edycja ProAm za nami! [RELACJA]

30 października na kortach Tenis Arena Bydgoszcz odbyła się ósma już edycja turnieju ProAm. Tak samo jak dwie poprzednie był to turniej par mieszanych. Na starcie zawodów stanęło 19 par z Polski, Ukrainy i Rosji!

Rozgrywki toczone były najpierw grupach następnie systemem pucharowym. Jak zawsze na każdym etapie rozegrane zostały miniturnieje pocieszenia.

Piękniejsza część turnieju oraz Krzysztof Kaczmarczyk (organizator) i Jakub Zadrużyński

Warto nadmienić, iż turniej o 13. miejsce, w którym wzięło udział siedem par dostarczył nie lada emocji. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany przez co z grup do fazy pucharowej nie udało się wyjść bardzo mocnym parom. Na koniec rywalizacji w tym miniturnieju zwycięzcami okazali się Patrycja Niewiadomska grająca w parze z Markiem Bieranowskim. W finałowym meczu o XIII miejsce pokonali Karolinę Utenko (Rosja) grającą w parze z Januszem Szajną.

9. miejsce przypadło parze bydgoskiej tj. Julii Kiełpikowskiej i Patrykowi Niekraszewiczowi.

Mecz o 5. miejsce odbył się pomiędzy Laurą Mejzel grającą z Maciejem Woźniakiem, a Joanną Kowal, która grała z Łukaszem Nartowiczem. Laura z Maciejem okazali się mocniejszą parą w tym starciu, dzięki czemu odebrali puchary oraz nagrodę pieniężną za piąte miejsce.

O trzecie miejsce walka toczyła się pomiędzy Agnieszką Dzięcioł w parze z Ivanem Tolstykiem (Ukraina), a Aleksandrą Buczyńską, grającą w parze z Krzysztofem Kaczmarczykiem. Ivan z Agnieszką wygrali w super tie-break’u dzięki czemu stanęli na podium!

Finał został rozegrany około godziny 20:30, a spotkali się w nim Justyna Pająk i Klaudiusz Ciepliński (czwarta para z lipcowego turnieju ProAm w Sopocie) oraz Oliwia Kuszel z Piotrem Andersohnem. Po wyrównanym meczu zwycięzcami turnieju zostali Justyna i Klaudiusz. Mecz godny finału – ogromne gratulacje!

Tytuł najlepszego amatora turnieju został przyznany Markowi Bieranowskiemu, a najlepszą zawodniczką PRO wybrano Oliwię Kuszel.

Wiele pozytywnych emocji oraz tenis na najwyższym poziomie od 9:00 do 22:30 w Tenis Arena Bydgoszcz.

Najlepszy PRO: Oliwia Kuszel

Sędzią naczelnym turnieju był Michał Szwed – PZT Toruń.

Uczestnicy turnieju poza pucharami, odebrali liczne nagrody rzeczowe oraz vouchery m.in. od firm takich jak: Solano, Pacific Polska, GT Strings, 2HomeRent, OXYSFERA i innych. Internetowa społeczność Tenis by Dawid przygotowała cztery zestawy nagród dla zwycięzców i finalistów.

Pełna galeria zdjęć: TUTAJ

Więcej o formule ProAm przeczytasz w artykule: TUTAJ