Hubert Hurkacz zagra w drugiej rundzie. Polak pokonał Hugo Delliena po prawie trzech godzinach gry.

Hubert Hurkacz - Nick Kyrgios - ATP Halle 2022
Hubert Hurkacz (fot. Chryslene Caillaud / East News)

Hubert Hurkacz po dramatycznym meczu wygrał z Boliwijczykiem, Hugo Dellienem w trzech setach 7:5, 6:7(11), 6:3 i zagra w drugiej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie.

Polak już w pierwszym secie musiał odrabiać straty, bo rywal serwował na zwycięstwo w I secie przy stanie 5:4. Hurkacz obronił jednak piłkę setową i przełamał rywala, a następnie wygrał kolejne dwa gemy, tym samym dopisując pierwszego seta na swoje konto.

W drugim secie wrocławianin prowadził już 2:0 i kiedy już wydawało się, że awans do drugiej rundy jest na wyciągnięcie ręki rywal błyskawicznie odrobił stratę. W 11. gemie Hurkacz został łatwo przełamany do zera, ale Dellien nie był w stanie wygrać swojego podania i o przebiegu seta musiał zadecydować tiebreak.

Tam dramaturgii było co niemiara, Hurkacz nie wykorzystał trzech piłek meczowych, broniąc tyle samo piłek setowych Boliwijczyka. Dellien wykorzystał jednak swoją czwartą szansę i doprowadził do decydującego seta.

W trzeciej partii od początku lepszy był Hurkacz, który najpierw przełamał rywala, a w piątym gemie miał nawet szansę na podwójne przełamanie, Dellien jednak obronił się w świetnym stylu.

Po tym gemie Polak skorzystał z pomocy fizjoterapeuty, mając problem z prawą ręką. Po chwili jednak wrócił na kort i nie dał się dogonić. Najwyżej sklasyfikowany polski tenisista utrzymał swoje podania a przy stanie 5:3 przełamał Delliena po raz drugi i zameldował się w drugiej rundzie.

To było drugie starcie pomiędzy Polakiem a Boliwijczykiem, po raz pierwszy grali ze sobą w połowie kwietnia podczas turnieju w Monte Carlo, wtedy Hurkacz okazał się lepszy 7:5, 6:4.

W drugiej rundzie Hurkacz zagra z Alejandro Davidovichem Fokiną, który w dwóch setach wygrał z Lloydem Harrisem. To będzie czwarte starcie pomiędzy tymi tenisistami, dotychczas dwa razy lepszy okazał się Hiszpan, chociaż w ich ostatnim meczu górą był Polak, wygrywając 2:1.

Na zwycięzcę tego spotkania czekać będzie lepszy z pary Lajovic – Ruud. Hurkacz pomimo trudnego losowania już poprawił zeszłoroczny wynik kiedy to odpadł w pierwszej rundzie z Johnem Millmanem.