Hurkacz w ćwierćfinale! Polak pokonał Ugo Humberta.

Hubert Hurkacz Wimbledon
Hubert Hurkacz (fot. Hubert Hurkacz / Facebook)

Hubert Hurkacz w dobrym stylu pokonał Ugo Humberta i awansował do ćweirćfinału turnieju w Halle. Polak był lepszy w obu setach i wygrał 7:6(5), 6:3.

W trzecim starciu na trawie w tym sezonie wrocławianin zagrał zdecydowanie swój najlepszy mecz. Choć w pierwszym secie to on pierwszy stracił serwis to szybko wrócił do stanu równowagi.

Od wyniku 2:3 obaj tenisiści utrzymywali swój serwis choć to Polak musiał bronić cztery break pointy z czego dwie piłki setowe. 25-latek obronił się świetnym serwisem i doprowadził do tiebreaku, gdzie też odrabiał stratę.

Hurkacz wygrał jednak pięć z sześciu ostatnich piłek i zwyciężył w tiebreaku do 7:5. W drugim secie Polak grał już o wiele pewniej choć również bronił się przed przełamaniem.

W ósmym, niezwykle zaciętym gemie to nasz zawodnik miał szanse przełamać rywala. Wykorzystał drugą z nich i chwilę później serwował już, by wygrać całe spotkanie.

Hurkacz wytrzymał presję i pewnie wygrał całe spotkanie 7:6(5), 6:3. Polak posłał 10 asów w meczu i przegrał zaledwie pięć piłek po pierwszym serwisie. To bardzo budujące zwycięstwo po wczorajszym, trzysetowym meczu z Maximem Cressym i porażce z Martonem Fucsovicsem w Stuttgarcie.

W następnej rundzie zmierzy się z lepszym z pary McDonald-Auger Alliassime. Do tej pory Polak docierał w Halle jedynie do pierwszej rundy, więc zaliczył tu już życiowy rezultat.