Linette poza turniejem! Polka gładko pokonana przez Trevisan

Magda Linette - Martina Trevisan - Roland Garros 2022
Magda Linette (fot. Jeremy Daniel / Wikipedia)

Magda Linette przegrała 3:6, 2:6 z Martiną Trevisan i zakończyła swoją przygodę z Rolandem Garrosem.

Polce wiele brakowało do swojej dyspozycji z meczu z Jabeur w I rundzie. W zaledwie 69 minut pożegnała się z niedawną triumfatorką turnieju w Rabacie.

Choć przed spotkaniem trudno było wskazać faworytkę to Włoszka była zdecydowanie lepszą stroną. Od początku dominowała i aż sześciokrotnie przełamywała Polkę. Dla porównania Jabeur w całym spotkaniu była w stanie zrobić to zaledwie cztery razy.

Linette nie nawiązała równorzędnej walki, nie wygrała nawet połowy piłek po swoim serwisie, popełniła aż 33 niewymuszone błędy przy jedynie 12 winnerach.

Choć w drugim secie to nasza zawodniczka zaczęła od przełamania to przegrała sześć z siedmiu kolejnych gemów i szybko pogrzebała swoje nadzieje na awans do kolejnej rundy.

Zwycięstwo mogłoby otworzyć drabinkę, bo w następnej rundzie przeciwniczką byłaby 127. rakieta świata, Daria Saville.