LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski zawitał do Łodzi

Paweł Ciaś
Paweł Ciaś (fot. PZT)

Już od wtorku tenisiści będą rywalizować w turnieju ITF M15 Łódź Cup (z pulą nagród 15 tys. dol.), szóstej imprezie w ramach 4. LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W głównej drabince zobaczymy na kortach MKT Łódź co najmniej dziesięciu polskich tenisistów, ale być może dołączą do nich kolejni, jeśli przejdą zwycięsko dwie rundy eliminacji.

W gronie ośmiu rozstawionych tenisistów w turnieju głównym znajdzie się trzech Polaków: jako numer trzy zagra Paweł Ciaś (KT Kubala Ustroń), z siódemką Maciej Rajski (BKT Advantage Bielsko-Biała), a z ósemką Szymon Kielan (Legia Warszawa).

Poza tym na podstawie rankingu miejsca w drabince mają zapewnione również: zawodnik LOTOS PZT Team – Maks Kaśnikowski (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), Michał Dembek (BKT Advantage Bielsko-Biała) oraz Yann Wójcik (CKT Grodzisk Maz.).

– Prawo gry w turnieju głównym ma jeszcze Aleksander Orlikowski dzięki wysokiej pozycji zajmowanej w rankingu juniorów. Ale nie wiemy jeszcze czy faktycznie uda mu się zagrać, bo ma jakąś drobną kontuzję. Przekonamy się przy weryfikacji przed poniedziałkowym losowaniem drabinki. Przyznaliśmy dwie „dzikie karty”, które otrzymali Adam Majchrzak i Jakub Stolarski, natomiast dwie takie same przepustki od Polskiego Związku Tenisowego trafiły do Alana Bojarskiego i Gabriela Matuszewskiego – tłumaczy Piotr Rudnicki, dyrektor Łódź Cup.

W poniedziałek rozegrane zostaną mecze pierwszej rundy eliminacji, w których wystartuje w sumie 13 polskich tenisistów. Pecha miał Adrian Ludwikiewicz, który wylosował na otwarcie najwyżej rozstawionego Włocha Federico Campanę. Zwycięzca tego meczu będzie walczył o awans do głównej drabinki z lepszym w pojedynku Kacpra Szymkowiaka z Piotrem Gryńkowskim.

Poza tym Piotr Czaczkowski spotka się z Irlandczykiem Michaelem Agwim (nr 4.); Piotr Sowiński z Francuzem Adrienem Gobatem (nr 5.); Lech Gontar z Czechem Jirim Jenickiem (nr 6.); Sandro Szic z Aleksandrem Kalininem (nr 7.); Kacper Wereszka ze Słowakiem Jakubem Katuchem (nr 8.); Przemysław Michocki ze Słowakiem Radovanem Michalikiem; Marcel Politowicz z Czechem Stepanem Pecakiem, Juliusz Bienkiewicz z Czechem Vojtechem Vlkovskym; Filip Bojko z Ukraińcem Daniło Weremejczukiem; a także Piotr Galus z Marcelem Zielińskim, Niemcem polskiego pochodzenia.

Awans do głównej drabinki dają dwa wygrane mecze w kwalifikacjach, a druga pojedynku drugiej rundy zostaną rozegrane we wtorek. Tego samego dnia, po południu, ruszy rywalizacja w deblu, a główny turniej w singlu rozpocznie w środę.

Łódź Cup to już szósty przystanek na trasie czwartej edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Otwarcie cyklu nastąpiło w maju na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej, turniejem OTK SuperSeria – Puchar Polski LOTOS PZT Polish Tour. Najlepsi okazali się tam Julia Oczachowska (KT Kubala Ustroń) i Michał Mikuła (WKT Mera Warszawa).

Kilka dni później tenisiści rywalizowali w challengerze Poznań Open, zakończonym deblowym triumfem Szymona Walkowa (LOTOS PZT Team/Redeco Wrocław). A również w czerwcu odbył się ITF M15 Bytom Cup, w którym pierwszy mecz w międzynarodowym Tourze wygrał Jerzy Janowicz (CKT Grodzisk Maz.), wracający na korty po kontuzji.

Na początku lipca, we Wrocławiu, pierwszy seniorski tytuł w karierze zdobył Maks Kaśnikowski, zwyciężając w ITF M15 Betard Cup i to zaledwie trzy dni przed 19. urodzinami. Potem na kortach Górnika Bytom niemal cała krajowa czołówka rywalizowała w Esvelo 96. Narodowych Mistrzostwach Polski o rekordową pulę nagród, która po raz pierwszy przekroczyła milion złotych. Mercedesy CLA 180 Coupe od gdyńskiej firmy BMG Goworowski trafiły w ręce tenisistów LOTOS PZT Team – Magdaleny Fręch (KS Górnik Bytom) i Daniela Michalskiego (WKT Mera Warszawa).

Zaraz po Łódź Cup, w pierwszym tygodniu sierpnia na twardych kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim odbędzie się pierwszy w kraju turniej rangi ITF W100. Będzie to Memoriał Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich – Polish Open, największa impreza dla tenisistek w ramach LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022. Dodatkową nagrodą będzie w nim samochód Range Rover Evoque.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!