LOTOS PZT Polish Tour w Bydgoszczy – Rogozińska-Dzik w finale debla!

Ewald - Bydgoszcz
Weronika Ewald (fot. PZT)

Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa GAT) odpadła w ćwierćfinale turnieju ITF W15 Fale Loki Koki Tennis Cup w Bydgoszczy, rozgrywanego w ramach 4. edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022. Przegrała w piątek 0:6, 6:7 (5) z Czeszką Lindą Klimovicovą, rozstawioną z numerem czwartym. W finale debla wystąpi Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom).

W pierwszym sobotnim półfinale, o godzinie 11, Ukrainka Jelizaweta Kotliar spotka się z Walerią Olianowską (nr 7). Po nich na kort wyjdą Klimicova ze Słowaczką Katariną Kuzmovą (nr 2). Na koniec dnia wyznaczono finał gry podwójnej, w którym Rogozińska-Dzik i Olianowska powalczą o tytuł z ukraińskimi siostrami Maryną i Nadiją Kolb, parą rozstawioną z numerem drugim w drabince.

W Bydgoszczy wystartowało w singlu 11 polskich tenisistek, a cztery z nich przeszły pierwszą rundę.

Wyniki: TUTAJ

Fale Loki Koki Tennis Cup 2022 to już ostatni kobiecy turniej w tegorocznym cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Największą imprezą dla tenisistek w tym cyklu był ITF W100 Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open. Rozegrany został w pierwszym tygodniu sierpnia na twardych kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego pod Grodziskiem Mazowieckim.

W tym tygodniu na obiekcie NCS PZT odbywa się druga duża międzynarodowa impreza – challenger ATP 90 Kozerki Open również zaliczany do „narodowego Touru”. Tenisiści walczą w nim o premie w łącznej wysokości 67 960 $.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!