OZGRAF LEŚNIK SOPOT CUP ProAm XIV [RELACJA]

ProAm - Gdynia
Najlepsi zawodnicy ProAm XIV - Arka Gdynia (fot. Łukasz Otlewski)

Zapraszamy na relację z XIV edycji turnieju ProAm Polska, która odbyła się 13 sierpnia na kortach Klubu Tenisowego Arka Gdynia. W zawodach wzięło udział 13 par z całej Polski.

Męski deblowy turniej ProAm, miał być sprawdzianem dla dwóch znających się od wielu lat kolegów z tenisowych kortów: Pawła Lipki oraz Krzysztofa Kaczmarczyka. Działając w parze na korcie, udało im się już wygrać turniej ProAm (08.08.2020 r. – BKT Advantage, Bielsko-Biała). Tym razem postanowili wspólnie spróbować swoich sił jako organizatorzy turnieju ProAm. Z pozoru proste zadanie w praktyce okazało się niełatwym. W pierwszym wyznaczonym terminie: 23-24 lipca – nad Trójmiastem wisiały ciemne deszczowe chmury, a prognozy pogody zapowiadały przelotne opady zarówno w sobotę jak i niedzielę. Mając na uwadze dobro uczestników przyjeżdżających do Sopotu specjalnie na turniej, organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu terminu imprezy na 13 sierpnia. Decyzję tę niektórzy uważali za odważną, a inni za kontrowersyjną. Aby odpowiednio zabezpieczyć zaplecze na wypadek niepogody zmieniono również miejsce rozgrywania turnieju na korty Klubu Tenisowego Arka, gdzie na uczestników w przypadku deszczu czekały korty kryte. Należy tutaj wspomnieć, że z nieocenioną pomocą przyszedł prezes Klubu – wieloletni kapitan polskiej reprezentacji Davis Cup Radosław Szymanik. 13. sierpnia pogoda jak najbardziej dopisała. Na starcie zawodów stanęło 13 wyrównanych par.Wśród graczy PRO mogliśmy tego dnia na kortach KT ARKA Gdynia zobaczyć między innymi: Mikołaja Szmyrgałę, Maksa Walkowskiego, Wojciecha Lutkowskiego, Maxa Steinbergera czy Michała Skoniecznego. O wysokim poziomie gier świadczyć może następujący fakt – bardzo mocna para: Paweł Lipka/Robert Urbański – nie wyszła z grupy i musiała zadowolić się jedenastym miejscem wywalczonym w turnieju pocieszenia. Na uczestników w sobotę czekała zarówno słoneczna pogoda jak i doskonały catering przygotowany przez firmę z Sopotu. Przez cały dzień na kortach Klubu Tenisowego Arka trwały zacięte mecze najpierw fazy grupowej, a następnie drabinka główna i miniturnieje pocieszenia. W efekcie turniej wygrała para: Michał Skonieczny – Sławomir Marciniak. Ten ostatni powoli zyskuje miano dominatora rozgrywek ProAm. Sławomir wygrał trzeci turniej z rzędu. W rozegranym w Gdyni turnieju organizatorzy zapewnili pulę 2000 PLN dla najlepszych par. Po raz pierwszy też przyznano specjalną nagrodę dla MŁODEGO PRO. Otrzymał ją Maks Walkowiak, który w całym turnieju pokazał bardzo dojrzały tenis stawiając czoła bardzo mocnym zawodnikom stojącym po drugiej stronie siatki. Zakończony około godziny 22.00 turniej okazał się być finalnie bardzo udaną imprezą i pewnego rodzaju preludium przed wrześniowym turniejem ProAm, który rozegrany zostanie w Europejskim Centrum Tenisa w Mysiadle k. Warszawy.

Wyniki:

I miejsce: Sławomir Marciniak – Michał Skonieczny
II miejsce: Marek Bieranowski – Mikołaj Szmyrgała
III miejsce: Krzysztof Kaczmarczyk – Nikita Mihailov
V miejsce: Adrian Zadrożny – Wojciech Lutkowski
IX miejsce: Andrzej Monte – Marek Głogowski
XI miejsce: Robert Urbański – Paweł Lipka

Najlepszy AMator turnieju: Wojciech Piotrowicz
Najlepszy PRO turnieju: Weronika Ejsmont
Dodatkowa nagroda specjalna – najlepszy MŁODY PRO: Maks Walkowski

Specjalne podziękowania: Waldemar Lipka (Olsztyńskie Zakłady Graficzne), Radosław Szymanik (Klub Tenisowy Arka), Bartosz Gotówka (OSHEE), Dawid Wiktorski (Tenis by Dawid).

Uczestnicy ProAm w Gdyni (fot. Łukasz Otlewski)

Pełna galeria zdjęć: TUTAJ

Więcej o formule ProAm przeczytasz w artykule: TUTAJ

Zapraszamy także do odwiedzania strony: www.proamtennis.eu

Historia

Edycja 1. – 20.06.2020, Bydgoszcz
Edycja 2. – 08.08.2020, Bielsko-Biała – GALERIA
Edycja 3. – 19.09.2020, Bydgoszcz – GALERIA 
Edycja 4. – 12.12.2020, Bydgoszcz – GALERIA 
Edycja 5. – 06.03.2021, Bydgoszcz – GALERIA
Edycja 6. – 29.05.2021, Bydgoszcz – GALERIA
Edycja 7. – 31.07.2021, Sopot – GALERIA + RELACJA
Edycja 8. – 30.10.2021, Bydgoszcz – GALERIA + RELACJA
Edycja 9. – 11.12.2021, Bydgoszcz – GALERIA
Edycja 10. – 02.04.2022, Gniezno – GALERIA + RELACJA
Edycja 11. – 30.04.2022, Bydgoszcz – GALERIA + RELACJA
Edycja 12. – 14-15.05.2022, Bydgoszcz – GALERIA + RELACJA

Plakaty

Dołącz do grupy ProAm na facebook

forbet baner