LOTOS PZT Polish Tour w Łodzi – Polak na pewno w finale!

Kaśnikowski - NMP
Maks Kaśnikowski (fot. PZT)

Co najmniej jeden polski tenisista zagra finale turnieju ITF M15 Łódź Cup zaliczanego do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W sobotnim półfinale spotkają się rozstawiony z numerem trzecim Paweł Ciaś (KT Kubala Ustroń) z Szymonem Kielanem (Legia Warszawa, nr 7.). W drugiej parze zobaczymy zawodnika LOTOS PZT Team Maksa Kaśnikowskiego (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki, nr 4.).

Paweł Ciaś w czwartkowym meczu, trwającym 93 minuty, pewnie uporał się z Czechem Filipem Dudą 6:3, 6:3. Natomiast osiem minuty więcej spędził na korcie Szymon Kielan, zanim pokonał Estończyka Kristjana Tamma 7:5, 6:1.

– Kolejny dobry mecz za mną tutaj w Łodzi i kolejne zwycięstwo. Cieszę się, że mi tu dobrze idzie. Mam nadzieję, że tak będzie dalej, choć na pewno jutro w=faworytem półfinału będzie Paweł. Jest bardziej doświadczonym zawodnikiem, gra bardzo solidny tenis. Ale ja już znam uczucie bycia „underdogiem” w meczach, wiem z czym to się je, więc to raczej mój rywal będzie czuł presję. Ale na pewno moja sytuacja się stopniowo zmienia, bo pnę się w rankingu i coraz częściej jestem rozstawiany w ITF 15-tkach, co pomaga mi przy losowaniach – powiedział Kielan.

Szymon Kielan, po regulaminowej przerwie na odpoczynek, ponownie wyszedł do gry, tym razem w deblu, w parze z Petrem Nouzą. Polsko-czeski duet rozstawiony z numerem drugim wygrał w półfinale z Włochami Andreą Golą i Szwajcarem Nicolasem Parizzią 6:2, 4:6, 10-3.

Teraz w sobotnim finale gry podwójnej Kielan i Nouza spotkają się z najwyżej rozstawionymi w drabince Słowakami Milosem Karolem i Lukasem Pokornym.

W każdym z jutrzejszych meczów będzie można obejrzeć reprezentantów Polski. W drugim półfinale singla wystąpi bowiem Maks Kaśnikowski, który w piątek wygrał pewnie z Amerykaninem Williamem Grantem 7:5, 6:0. teraz na jego drodze stanie dobrze znany mu Nouza, którego ograł na początku lipca w finale turnieju ITF M15 Betard Cup, zaliczany do LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

Na kortach ziemnych wrocławskiego Olimpic Club zawodnik LOTOS PZT Team zdobył pierwszy zawodowy tytuł w karierze, a dokonał tego na trzy dni przed 19. urodzinami.   

– To mój drugi start w tym sezonie w ITF-ie 15-tce rozgrywanej w Polsce, w ramach LOTOS PZY Polish Tour, no i znowu dobrze mi idzie. Bardzo się cieszę, że przed polską widownią tak udanie mi się gra. Prezentuję na korcie swój najlepszy tenis i wygrywam. W sumie z meczu na mecz będzie coraz lepiej i łatwiej. Koncentruję się na każdym przeciwniku po kolei, nie wybiegam za daleko w przyszłość, bo widzę, że jeśli skupiam się na tym, co jest tu i teraz, to właśnie idzie mi wtedy dobrze – powiedział Kaśnikowski.

– Wiadomo, że kiedy pojawia się rozlosowana drabinka, to zawsze jakoś zerknę na to, kto naprawdę mocny jest w mojej części. Z doświadczenia wiem jednak, że lepiej nie patrzeć za daleko i nie kalkulować. Jeżeli wygram swój mecz, przed spotkaniem, które wyłoni mojego następnego rywala, to zawsze staram się podejrzeć go jak gra. Nouzę i jego styl gry znam, bo niedawno pokonałem go we Wrocławiu. Liczę, że jutro też uda mi się z nim wygrać, ale na pewno nie będzie to łatwy mecz. Ja jakieś tam wnioski wyciągnąłem z tamtego finału, ale on pewnie też. To będzie ciekawy mecz, bo on prezentuje bardzo efektowny tenis – dodał.

Wyniki i plan gierTUTAJ

Łódź Cup wyznacza półmetek 4. już edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W jego pierwszej części odbyły się trzy imprezy rangi ITF M15 w  w Bytomiu, Wrocławiu i Łodzi, ale także challenger ATP Poznań Open. Już w maju cykl otworzył turniej dla krajowej czołówki OTK SuperSeria – Puchar Polski LOTOS PZT Polish Tour, a na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej.

Natomiast przed dwoma tygodniami, na kortach Górnika Bytom zakończyły się wyjątkowe Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski, z rekordową pulą nagród przekraczającą sumę miliona złotych. Zwycięzcy singla kobiet i mężczyzn wyjechali do domów Mercedesami CLA 180 Coupe od gdyńskiej firmy BMG Goworowski. 

Drugą połowę tegorocznego „narodowego Touru” rozpoczną z wielkim rozmachem tenisistki, bowiem od niedzieli rozgrywany będzie pierwszy w kraju turniej ITF W100 Memoriał Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich – Polish Open 2022. Pierwsza w Polsce zawodowa impreza na otwartych kortach twardych odbędzie się na obiekcie Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim.

Już jutro, o godzinie 14.00, nastąpi tam uroczyste otwarcie kortu centralnego im. Lecha Kaczyńskiego z udziałem ważnych przedstawicieli władz państwowych i Ministra Sportu Kamila Bortniczuka. Po nim zostanie rozegrana gra pokazowa z udziałem Urszuli Radwańskiej i Martyny Kubki, a po nich zagrają towarzysko parlamentarzyści. W niedzielę rozpoczną się eliminacje, a turniej główny – z drabinką na 48 miejsc – ruszy w poniedziałek.

Sponsorem Strategicznym PZT oraz Sponsorem Tytularnym LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski jest Grupa LOTOS.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!