MAXIKOMBI czyli wszystko o zakładach systemowych

zakłady systemowe - tenis by dawid

W artykule o systemach bukmacherskich wyjaśnialiśmy już temat zakładów systemowych typu MAXIKOMBI (TUTAJ), a tutaj rozwiniemy ten temat bardziej szczegółowo.

Zacznijmy od początku, system MAXIKOMBI zwany inaczej zakładem systemowym, polega na podzieleniu naszych typów na kolejne grupy. W następnej kolejności powinniśmy się zastanowić czy naszym celem jest maksymalizowanie naszej wygranej czy ograniczenie ewentualnych strat. Oczywiste jest to, że jeśli nasza selekcja typów jest dobra, jesteśmy do nich przekonani to wybierzemy opcję numer jeden. W przypadku, gdy jesteśmy początkującym graczem lub nasze typy są nieco spontaniczne lub wybraliśmy wysokie kursy, wtedy powinniśmy się zastanowić nad opcją numer dwa. Dla dokładniejszego zobrazowania posłużymy się poniższym przykładem, stosunkowo prostym, z niską stawką, nie uwzględnimy tutaj także podatku od stawki, żeby nie wprowadzać dodatkowego zamętu.

SYSTEM 3/4
Stawka: 10 PLN
GRUPA A – kurs 2,18
GRUPA B – kurs 3,60
GRUPA C – kurs 4,15
GRUPA D – kurs 3,30

Będą tutaj następujące kombinacje:
AxBxC – 2,18 x 3,60 x 4,15 x stawka bloku 2,5 PLN = wygrana 81,42 PLN
AxCxD – 2,18 x 4,15 x 3,30 x stawka bloku 2,5 PLN = wygrana 74,63 PLN
AxBxD – 2,18 x 3,60 x 3,30 x stawka bloku 2,5 PLN = wygrana 64,74 PLN
BxCxD – 3,60 x 4,15 x 3,30  x stawka bloku 2,5 PLN = wygrana 123,25 PLN

Jakie mamy rozwiązania?
– 2 błędy – całkowita przegrana
– 1 błąd – tutaj w zależności od tego, który blok okazał się przegrany, nasza wygrana będzie jedną z powyższych sum
– 0 błędów – sumujemy wszystkie powyższe kwoty co daje nam 344,04 PLN

Trzeba jeszcze podkreślić, że w przypadku gdy wszystkie nasze grupy będą trafione to nasza wygrana będzie mniejsza niż w przypadku standardowego AKO, gdzie bazując na powyższym nasz budżet zostałby zasilony o 1074,80 PLN. Tak więc, grając tym systemem godzimy się na mniejszą potencjalną wygraną w przypadku 100% skuteczności, ale jednocześnie dostajemy zabezpieczenie, które gwarantuje nam wygraną w przypadku popełnienia jakiegoś błędu lub błędów.

Korzystając jeszcze z powyższego przykładu, przeanalizujmy go pod kątem kombinacji 2/4, a będziemy mieli tutaj 6 następujących kombinacji:

AxB – 2,18 x 3,60 x stawka bloku 1,67 PLN = wygrana 19,62 PLN
AxC – 2,18 x 4,15 x stawka bloku 1,67 PLN = wygrana 22,61 PLN
AxD – 2,18 x 3,30 x stawka bloku 1,67 PLN = wygrana 17,98 PLN
BxC – 3,60 x 4,15 x stawka bloku 1,67 PLN = wygrana 14,94 PLN
BxD – 3,60 x 3,30 x stawka bloku 1,67 PLN = wygrana 29,70 PLN
CxD – 4,15 x 3,30 x stawka bloku 1,67 PLN = wygrana 34,23 PLN

Jakie mamy rozwiązania?
– 3 błędy – całkowita przegrana
– 2 błędy – tutaj w zależności od tego, które nasze bloki były przegrane, nasz wygrana będzie jedną z wyżej przedstawionych
– 1 błąd – nasza wygrana będzie sumą poprawnych kombinacji (blok D okazał się przegrany więc naszą wygraną będzie suma kombinacji – AB, AC, BC)
– 0 błędów – sumujemy wszystkie powyższe kwoty co daje nam 139,08 PLN

Jak widać w tym przypadku mamy taką samą stawkę całkowitą jak w przypadku kombinacji 3/4, lecz z uwagi na większą liczbę kombinacji maleje nam stawka cząstkowa, co za tym idzie nasza wygrana całkowita jest znacznie mniejsza niż w pierwszym przypadku. Analogicznie wybierając system 1/4 potencjalna wygrana będzie jeszcze mniejsza, a może nawet okazać się, że otrzymamy jedynie częściowy zwrot wkładu, wszystko tutaj zależne jest od kursów.

Warto także zaznaczyć, że w tym systemie mamy możliwość zaznaczenia danej grupy jako „P” – jest to nic innego jak „PEWNIAK”. Oznacza to, że cały nasz kupon będzie oparty o tę grupę, jeśli ona okaże się przegrana, przegrany będzie również cały nasz kupon. Na różnych stronach oferujących grę tym systemem możecie się spotkać z innymi oznaczeniami niż „P”, jednak zasada będzie zawsze ta sama.
Większość stron bukmacherskich oferujących zakłady systemowe daje nam możliwość podglądu naszych potencjalnych wygranych przed zawarciem zakładu w przypadku konkretnych kombinacji, co za tym idzie przed postawieniem kuponu możemy go tak modyfikować, aby nawet w przypadku kilku przegranych grup dostać choćby zwrot stawki, będzie się to wiązało z podwyższaniem kursu na daną grupę.

Należy także wspomnieć, że niektóre strony bukmacherskie oferują nam możliwość jednoczesnego postawienia kilku systemów na jednym kuponie np. 10 PLN na kombinację 2/4 i 10 PLN na 3/4. Oczywiście stawki tutaj będą zależeć od Was i nie będą one musiały być identyczne. Korzystając z tego zwiększamy nasz wkład ale także potencjalną wygraną.

Kilka porad dotyczących powyższego systemu:
– stosuj dobrą selekcję typów, to zawsze jest podstawa sukcesu
– zalecane, jednak niekonieczne jest, aby każda grupa posiadała minimalny kurs 1,70, oczywiście im wyższy tym lepiej
– nie wrzucaj do jednej grupy dużej liczby spotkań, zwiększając w ten sposób ryzyko przegranej
– jeśli decydujesz się na grę tym systemem, to nie staraj się ograniczać strat, lecz maksymalizować potencjalną wygraną, co za tym idzie wybieraj kombinacje, które zakładają, że minimum 75% grup będzie poprawnych
– system ten jest bardzo dobrą opcją przy grze wysokich kursów

Wariacjami zakładów systemowych jakie możecie spotkać na różnych stronach będą:
System Patent – gdzie z 3 typów mamy 7 możliwych kombinacji
System Yankee – gdzie z 4 typów mamy 11 kombinacji
System Kanadyjski – gdzie z 5 typów mamy 26 kombinacji
System Goliath – gdzie z 8 typów mamy 247 kombinacji

Wiąże się to z tym, że w powyższych systemach mamy pojedyncze, podwójne, potrójne, poczwórne itd. kombinacje. Przykład System Patent (3 typy/bloki i 7 możliwych kombinacji): ABC, AB, AC, CB, A, B, C.

Artykuł na temat systemów bukmacherskich znajdziecie TUTAJ.


Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, gra bez podatku, cashout, edycja zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych!

betclic TBD
Kod TBD wpisuje się w pole kod promocyjny na trzeciej planszy!

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.