Typy na 22.03.

Radwańska A. – Van Uytvanck A.

Pod lupę postanowiłem wziąć mecz Agnieszki Radwańskiej, która jak wiemy jest w dołku od ponad roku i nie zapowiada się, aby wróciła do dawnej formy. A może inaczej forma jest niewiele gorsza niż kiedyś, lecz styl gry rywalek się zmienił, a do tego rywalki zdążyły się nauczyć grać z Agnieszką. Dodać jeszcze można wypalenie się Agnieszki i zwyczajny brak motywacji. Kto wie czy nie powinna zrobić sobie przerwy w grze i zrobić np. wybrać macierzyństwo. Tylko czy dałaby po tym jeszcze wrócić i w miarę godnie się prezentować? Ciężkie pytanie. Kurs w tym meczu na Agnieszkę w ogóle mnie nie przekonuje, choć posiada bardzo dobry bilans z Belgijką i jeszcze nigdy z nią nie przegrała, więc warto ten fakt mieć w pamięci. Dla Agnieszki już nie ma łatwych rywalek i każdy mecz jest ciężką przeprawą zakończoną zazwyczaj porażką. Belgijka to nie jest zawodniczka z czołówki, ani z jego zaplecza, lecz swoje atuty ma i na pewno lepiej potrafi trzymać serwis. Przeczucie mi mówi, że Agnieszka może te spotkanie wymęczyć i wygrać, ponieważ trzeba przyznać, że spokój na korcie, doświadczenie i kondycja robią swoje i obecnie na tym opiera swoją grę. Belgijka póki co za bardzo nie posiada tych cech, więc tutaj bym powiedział, że traci. Mecz z lekkim wskazaniem na Polkę, ale na pewno nie stawiałbym tutaj dużych pieniędzy na nią, a stawiam w dużą ilość gemów, bo dla żadnej z nich nie będzie to łatwa przeprawa i może być sporo przełamań, a może nawet trzy sety. Belgijka przetarła się już tutaj trzysetowym pojedynkiem z Bondarenko, z którą powróciła po dalekiej podróży i trzeba przyznać, że całkiem nieźle operowała serwisem, co na pewno będzie jej sporym plusem w meczu z Polką. Warto przypomnieć, że w 2012 roku Agnieszka wygrała ten turniej, więc raczej lubi tutaj grać. Przed rokiem Belgijka nie przebrnęła kwalifikacji, a Agnieszka odpadła w III rundzie dostając ogromne lanie od Lucic-Baroni.

powyżej 19,5 gema @1,65

Pliskova Ka. – Makarova E.

Sam kurs już mówi, że mecz jest trochę podejrzany i może być pułapką dla typujących, lecz zaryzykuję i możliwe, że będą tego żałował. Pliskova w ostatnim czasie nie jest w najlepszej formie, a podsumowaniem tego był pojedynek w Indian Wells z Naomi Osaką, z którą przegrała i to zdecydowanie, ponieważ dała się zdominować, a wtedy nie czuje się dobrze, choć to zdarza się bardzo rzadko. Co się rzuca w oczy to na pewno head to head, ponieważ Makarova wygrała z Pliskovą wszystkie trzy pojedynki i przy tym nie tracąc nawet seta. Jednak ostatni ich mecz był ponad dwa lata temu, gdy Rosjanka była w wiele lepszej dyspozycji. Obecnie Makarova zalicza spory dołek w swojej karierze singlowej i nawet w deblu nie gra tak dobrze jak dotychczas, choć to na pewno spory jej plus (mowa oczywiście o grze przy siatce). Pliskova to zawodniczka trochę innego typu, ponieważ swoją grę opiera na mocnym forehandzie z linii końcowej i stara się szybko kończyć akcje spychając rywalki do głębokiej defensywy. Do tego warunki fizyczne robią swoje i jeśli jest w formie to bardzo ciężko ją przełamać. Ponadto ma to czego brakuje sporej ilości pań czyli siłę mentalną i spokój czym imponuje już od dłuższego czasu. Mentalność w jej przypadku to duża część sukcesu. Makarova to zawodniczka z gatunku wyrobnicy czyli pracuje na korcie, także gra dość mocno, lecz technicznie nie zachwyca, a jej mental na pewno jest wiele gorszy do Czeszki. Pliskova wczoraj obchodziła swoje 26. Urodziny i na pewno będzie chciała sprawić sobie prezent i zrehabilitować się za ostatnią porażkę. Makarova wczoraj przetarła się już z powracają Timeą Bacsinszky, lecz był to dość średni mecz i na pewno nie można po nim powiedzieć, że Rosjanka jest w dobrej formie. Na domiar tego Pliskova broni sporej ilości punktów za półfinał z zeszłego roku. Z kolei Makarova przed rokiem odpadła w pierwszym swoim meczu, więc już teraz jest na plusie.

Pliskova wygra @1,51

Typ bez analizy:

  • Young D. – Mayer L.: Young wygra przynajmniej seta @1,69
  • Kuhn N. – King D.: Kuhn wygra przynajmniej seta @1,56
  • Halep S. – Dodin O.: powyżej 16,5 gema @1,67
  • Johnson S. – Estrella V.: powyżej 18,5 gema @1,65

Po cichu największe nadzieję wiążę z Kuhnem, który zna te korty dobrze i ma odpowiedniego rywala, aby sprawić niespodziankę i nawet wygrać te spotkanie.