Obrońca tytułu podejmuje niewygodnego gospodarza – I runda ATP Montpellier [ANALIZA]

David Goffin - Indian Wells
David Goffin (fot. mirsasha / flickr.com)

Dopiero kilkanaście godzin temu zakończyliśmy wielkoszlemowe Australian Open, a już przenosimy się do turniejów ATP Tour 250, które tym razem zakotwiczyły w Montpellier, Pune i Cordobie. My zajrzymy do Francji, gdzie zawodnicy rywalizować będą na twardej nawierzchni (hala), a dziką kartę otrzymał obrońca tytułu – David Goffin, który będzie nieznacznym faworytem w starciu z Benjaminem Bonzi czyli nadzieją gospodarzy.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

David Goffin vs. Benjamin Bonzi

Zwróciłem uwagę na te spotkanie nie tylko ze względu na ciekawe i teoretycznie wyrównane zestawienie, ale głównie z powodu niepewnej sytuacji zdrowotnej Davida Goffina, który wygrał ubiegłą edycję tej imprezy. Organizatorzy nie mieli wątpliwości i przyznali dziką kartę Belgowi, który zapewne normalnie grałby w tym turnieju, ale zwyczajnie nie był do niego zapisany, więc musiał posiłkować się WC. David nie ma ostatnio najlepszego czasu, ponieważ nie opuszczają go kontuzje. Ubiegły sezon rozpoczął pozytywnie, ponieważ oprócz tej imprezy, dobrze zaprezentował się w Antalyi, gdzie zaliczył półfinał, a nieco później jeszcze ćwierćfinał ATP Masters 1000 w Monte Carlo. To jednak na tyle, jeśli chodzi o pozytywy, ponieważ reszta turniejów była już znacznie mniej udana i w kilku meczach musiał kreczować. Było tak w Barcelonie (vs. Norrie) i Halle (vs. Moutet). Ze względu na problem z kolanem sezon 2021 zakończył już w sierpniu i skupił się na rehabilitacji oraz treningu, by przygotować się do zmagań na Antypodach w roku 2022. Na inauguracje przegrał dość wyraźnie z Molcanem, lecz później wygrał dwa mecze, które wypadało wygrać czyli z Kudlą i Bagnisem. Jednak najgorsze przyszło w ćwierćfinale turnieju w Sydney, ponieważ znów odezwało się kolano i musiał poddać mecz z Andy Murray’em. Kilka dni później wystąpił w I rundzie Australian Open, ale był to mecz bez historii, a Dan Evans wygrał bez żadnych problemów. Jak widać pech nie opuszcza Belga i ciężko rokować co dalej z jego karierą. Kontuzje kolana nie należą do najprzyjemniejszych i potrafią zblokować psychikę zawodnika, ponieważ prawdopodobnie już nigdy nie będzie biegać w 100% do wszystkich piłek – zawsze będzie pewna obawa i strach. Belg w tym roku skończy już 32 lata i jestem pesymistą, jeśli chodzi o dalsze losy tego zawodnika. Być może się mylę i już w Montpellier zagra na miarę oczekiwań, ale nie ma zbyt wielu argumentów, poza historią by tak miało się stać. Jego dzisiejszy rywal to Benjamin Bonzi, który do najmłodszych graczy już nie należy, ale niewątpliwie przeżywa swój czas. Sezon 2021 był dla niego przełomowy, ponieważ należał do jednego z najlepszych zawodników ATP Challenger Tour i wygrał najwięcej meczów tej rangi (50), dzięki czemu dziś plasuje się w siódmej dziesiątce rankingu ATP. Jednak końcówkę ubiegłego sezonu miał znacznie słabszą, ponieważ od września nie wygrał żadnego spotkania, zaliczając aż sześć porażek z rzędu. W tym roku wygrał dwa z pięciu spotkań, a pokonał tylko Baenę i Gojowczyka czyli zawodników podobnej klasy. Ten mecz będzie swoistą odpowiedzą w jakiej jest formie i czy publiczność będzie stanowić dla niego handicap (w ubiegłym sezonie raczej tak było) oraz co z dyspozycją Goffin’a. Na pewno obaj nie mają ustabilizowanej dyspozycji i będzie to swoisty mecz na przełamanie. Kursy spadają na Francuza.

Typ: Benjamin Bonzi wygra seta
Kurs: 1,45 (forBET)


Ponadto na naszej stronie zawsze możecie znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna).


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.