Polacy na niższych szczeblach: Kolejny finał Olafa Pieczkowskiego

Pieczkowski - Poznań
Olaf Pieczkowski (fot. Marek Kruk)

Olaf Pieczkowski znów bardzo dobrze poradził sobie w tunezyjskim Monastyrze, osiągając kolejny finał imprezy M15 w grze pojedynczej.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

To kolejny finał Pieczkowskiego w tym sezonie. W decydującym o tytule meczu opolanin uległ doświadczonemu Eliotowi Benchetritowi, ale ogólny wynik potwierdza dobrą dyspozycję Polaka w końcówce sezonu.

W Tunezji walczyła także Weronika Falkowska, która w najbliższych dniach będzie pomagać reprezentacji Polski w walce w BJKC Finals w Sewilii. Warszawianka odpadła w pierwszej rundzie singla i dotarła do półfinału debla zawodów W25, grając w duecie z Sebastianną Scilipoti ze Szwajcarii. 

Intensywność ostatnich tygodni dała o sobie znać w przypadku Martyny Kubki, która po kolejnym sukcesie w Stambule wystartowała w dużych zawodach W60 w Bratysławie. W pierwszej rundzie Polka zmierzyła się z Jule Niemeier i choć zdominowała rywalkę w pierwszej partii, wygrywać 6:1, nie była w stanie dokończyć meczu, rezygnując z dalszej gry przy stanie 1:1 w setach. Życzymy zdrowia i gotowości do rywalizacji w BJKC!

W turnieju W25 w Edmonton grały Weronika Baszak i Urszula Radwańska. Młodsza z Polek dobrze poradziła sobie w eliminacjach, nie zdobyła jednak punktów w turnieju głównym. Z kolei krakowianka osiągnęła ćwierćfinał.

Aż czwórka reprezentantek Polski wybrała się do Szarm el-Szejk na zawody W15. Najlepszy wynik osiągnęła Weronika Ewald, docierając do ćwierćfinałów w grze pojedynczej i podwójnej – partnerką Polki była Yasmin Ezzat z Egiptu. Do drugiej rundy singla i ¼ finału debla dotarła Zuzanna Bednarz. Jej partnerką była jej imienniczka Zuzanna Pawlikowska, która zakończyła zmagania indywidualne na fazie wstępnej. Olivia Bergler odpadła w pierwszych rundach obu konkurencji. U boku gliwiczanki grała Margherita Marcon z Włoch.

Impreza W15 w szwedzkim Nasbyparku była celem Marceliny Podlińskiej i Olgi Gołaś. Pierwsza z wymienionych dotarła do drugiej rundy w grze pojedynczej. Druga odpadła w decydującej fazie eliminacji. Obie zawodniczki spróbowały swoich sił także w deblu, grając z różnymi partnerkami, ale nie były w stanie przejść fazy wstępnej.

Solidny występ w turnieju Challenger 75 w niemieckim Ismaning ma za sobą Kacper Żuk. Indywidualny mistrz Polski 2020 przeszedł kwalifikacje i awansował do drugiej rundy, pokonując takie nazwiska jak Jiri Vesely i Adrian Andreev. Jego pogromcą został Maximilian Marterer, finalista imprezy. Ćwierćfinał debla zanotował Szymon Walków, który wystąpił w duecie z Austriakiem Neilem Oberleitner.

W wydarzeniu tej samej rangi w Playford wzięli udział Filip Peliwo i Piotr Matuszewski. Gracz urodzony w Vancouver wystartował w obu konkurencjach – jego partnerem deblowym był Arthur Weber – ale nie był w stanie wygrać spotkania. Z kolei Matuszewski i Kai Wehnelt zakończyli zmagania na ¼ finału zawodów w grze podwójnej.

W imprezie M25 w Heraklionie rywalizował kwartet tenisistów. Szymon Kielan zakończył zmagania w ⅛ finału singla i pierwszej rundzie debla. Polak stworzył duet z Cezarem Cretu z Rumunii. Pozostali gracze znad Wisły – Lech Gontar, Piotr Kusiewicz i Gabriel Matuszewski – walczyli w eliminacjach, ale nie byli w stanie wejść do drabinki głównej.

Do półfinału debla w zawodach M15 w Fayetteville dotarli Piotr Pawlak i Franco Ribeiro. Reprezentant Polski próbował także zakwaterować się do zawodów w grze pojedynczej, odpadł jednak w pierwszym spotkaniu kwalifikacji.


Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

22 lata, wierny kibic Huberta Hurkacza i Jerzego Janowicza, fan agresywnej gry i dobrego serwisu. Znam się na wszystkim po trochu i niczym wybitnie. Dla mnie nie ma tematów tabu.